Obóz FDNT w Popowie

Przedostatni turnus wakacyjnych obozów Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbył się w Popowie-Letnisku, gdzie na wypoczynek przyjechali stypendyści z diecezji płockiej, łowickiej, włocławskiej i bydgoskiej. O to, aby czas spędzony w tej niewielkiej leśnej miejscowości był owocny i udany, zadbali kierownik s. Tarsycja Sadowa oraz duszpasterz ks. Kamil Kozakowski.

“Jestem, pamiętam, czuwam”, czyli hasło tegorocznych obozów, stypendyści mogli lepiej poznać i zrozumieć dzięki codziennym konferencjom wygłaszanym przez ks. dr Jarosława Kwiatkowskiego. Nie zabrakło również czasu na Eucharystię oraz osobiste spotkanie z nauczaniem św. Jana Pawła II podczas grupowych rozważań.

Tańce integracyjne, wspólne gry (w tym przygotowana przez kadrę gra terenowa) czy rozgrywki siatkówki to tylko niektóre z punktów programu, jakie każdego dnia integrowały uczestników. Szczególną atrakcją była wycieczka do Pułtuska, gdzie stypendyści mogli wziąć udział w rejsie gondolą oraz zwiedzić zamek.

Nic dziwnego, że składający na obozie wizytę bp płocki Piotr Libera był poruszony zaangażowaniem stypendystów oraz atmosferą panującą w ośrodku. W Popowie każdy mógł czuć się jak u siebie w domu. Fundacja po raz kolejny dokonała niemożliwego – w niecały tydzień połączyła nieznanych sobie wcześniej ludzi, tworząc z nich jedną, wielką rodzinę.

Dominika Krajniewska

GALERIA ZDJĘĆ