Oratorium bożonarodzeniowe w Legnicy

W II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy odbyło się „Oratorium na Boże Narodzenie” Huberta Kowalskiego.

To opowiedziana w nowy sposób historia narodzenia Chrystusa. W tej muzycznej uczcie dało się usłyszeć fascynacje muzyką filmową, muzyką różnych kultur, tradycją Kościoła katolickiego, a także współczesnymi stylistykami muzycznymi w wykonaniu wykonawców zespołu „Tylko Ty”, który tworzą stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz Legnickiej Orkiestry Symfonicznej.

Oratorium, które rozbrzmiało w murach legnickiego kościoła, to była muzyczna opowieść o historii narodzin Jezusa Chrystusa, od momentu anielskiego zwiastowania Maryi, że będzie Matką Boga, poprzez przekazanie radosnej nowiny pasterzom i ich wizyty w stajni betlejemskiej, aż do przybycia Mędrców ze Wschodu i ich spotkania z Dzieciątkiem.

Oratorium połączono ze swoistymi rekolekcjami dla członków zespołu „Tylko Ty”.

W sobotę, 2 stycznia o godz. 21.00 oraz w II niedzielę po Narodzeniu Pańskim, 3 stycznia 2016 roku o godz. 9.00 w kaplicy Sióstr Karmelitanek od Dzieciątka Jezus w Centrum Formacji Charytatywnej w Legnicy Biskup Marek Mendyk przewodniczył Eucharystiom dla Stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” tworzących zespół.

Stypendyści tej muzycznej grupy pochodzą z różnych diecezji. Do Legnicy przyjechały młode osoby z diecezji ełckiej, płockiej, rzeszowskiej, z archidiecezji warszawskiej oraz gdańskiej i wielu innych. Wśród członków zespołu „Tylko Ty” jest również Stypendystka z diecezji legnickiej – Joanna Jaceniuk pochodząca z parafii w Prochowicach.

Dziękujemy Wszystkim, dzięki którym to wydarzenie muzyczne mogło się odbyć. W sposób szczególny dziękujemy Pani Katarzynie Kieler, menedżerowi ds. obozów stypendialnych z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Pani Katarzyna pracuje na co dzień w Warszawie, a pochodzi z pobliskiego Bolesławca. Dziękujemy Panu Hubertowi Kowalskiemu za przyjęcie zaproszenia do Legnicy. Wyrażamy wdzięczność także zespołowi „Tylko Ty”, a więc uzdolnionym Stypendystom z całej Polski oraz Legnickiej Orkiestrze Symfonicznej. Słowa uznania należą się również Księdzu Proboszczowi Janowi Mateuszowi Gackowi za to, że Oratorium mogło odbyć się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy. Za gościnę naszych Stypendystów dziękujemy Siostrom Karmelitankom od Dzieciątka Jezus z Centrum Formacji Charytatywnej im. Jana Pawła II w Legnicy.

 

ks. Jarosław Kowalczyk

Koordynator diecezjalny Fundacji
„Dzieło Nowego Tysiąclecia”