PAKER – Zupełnie inny obóz

W Warszawie od 10 do 15 lipca odbywa się obóz PAKER, podczas którego 45 stypendystów przygotowuje pakiety potrzebne podczas Dnia Papieskiego. Studenci i maturzyści nie tylko pracują, ale również formują się duchowo i integrują ze sobą.

PAKER to trochę inny obóz- bierze w nim udział o wiele mniej osób. W tym roku uczestniczą w nim studenci i maturzyści. Jego celem jest przygotowanie materiałów do zbiórki pieniężnej przeprowadzanej podczas Dnia Papieskiego.

Pierwszy etap to rozładunek- kartony pełne wszystkich potrzebnych do październikowej zbiórki przedmiotów trafiają do miejsca pracy uczestników PAKERA (PAKERzystów). Później pakują poszczególne elementy, czyli puszki, obrazki, naklejki, smycze i inne przedmioty do kopert, koperty do kartonów. Potem kartony trafiają do magazynu. Za kilka miesięcy tak przygotowane przez stypendystów pakiety zostaną rozesłane po całym kraju- wszędzie tam, gdzie będzie odbywała się zbiórka.

PAKER to nie tylko praca. Stypendyści codziennie uczestniczą we Mszy świętej połączonej z jutrznią. Śpiewają Apel jasnogórski i Anioł pański. W każdej chwili mogą też liczyć na rozmowę z obecnym na miejscu księdzem lub spowiedź. Po raz pierwszy w obozie bierze udział dwóch kleryków- również stypendystów.

Na pracy i modlitwie PAKER się nie kończy. To także czas zabawy i integracji. W planach obozu przewidziane jest zwiedzanie miasta i Muzeum Etnograficznego, wizyta w biurze Fundacji i siedzibie Konferencji Episkopatu Polski.

W październiku, podczas Dnia Papieskiego zbierane są pieniądze na nowe stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży.