Pakerzy 2015 za nami!

Upalne lipcowe przedpołudnie na warszawskich Bielanach. Powietrze stoi. Jest pusto i cicho. Wtem pod bramę Zespołu Szkół Przymierza nr 3 podjeżdża wyładowany po brzegi tir, a na chodnik wybiegają gotowi do przerzucania kartonów Pakerzy – wolontariusze Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Rozdzierający dźwięk odklejanej taśmy ogłasza początek pracy. Pakowanie odbywa się w rytm muzyki i terkoczącego wiatraka. A sprawa jest ważka: posortowanie, spakowanie i rozesłanie w Polskę materiałów na XV Dzień Papieski, potrzebnych do przeprowadzenia zbiórki na fundusz stypendialny Fundacji – łącznie 16 120 pakietów, spakowanych w 806 kartonów, które Pakerzy wysłali do wszystkich diecezji, a także do biura Fundacji, skąd po wakacjach trafią do sztabów zbiórek publicznych rozmieszczonych w całej Polsce oraz ośrodkach polonijnych zagranicą.

Zadanie nie było łatwe: 40 Pakerów kontra 4 dni wytężonej pracy w niemalże 40-stopniowym upale. Ale żaden Paker pracy się nie boi, a i o modlitwie pamięta, znajdzie też czas na integrację i rekreację. A wszystko na chwałę Pana. W tym roku oprócz codziennej Eucharystii i przygotowywania materiałów na Dzień Papieski, stypendyści odwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich, Zamek Królewski, Muzeum Ordynariatu Polowego, Park Fontann, Łazienki Królewskie, a także spędzali wolny czas w Parku Linowym High-Position oraz na kręglach i bilardzie w Spin City.

Duszpasterzem Pakerów był ksiądz Michał Markowicz, a organizatorem i dobrym duchem obozu menadżer do spraw Dnia Papieskiego – Agnieszka Patralska, którą wszyscy Pakerzy pozdrawiają serdecznie i dziękują za wspaniale spędzony czas. Niech pluszowy Pakeruś przypomina Ci o nas.

Starszy Paker

Łukasz Krawczyński