Pierwszy festyn rodzinny w historii Wspólnoty Kieleckiej!

Wspólnota Kielecka jest niezmiernie zadowolona z tegorocznego Dnia Papieskiego ! Wymagał on od nas dużej mobilizacji z uwagi na to, że nasza wspólnota liczy jedynie 18 stypendystów. Ale udało nam się ! Obchody rozpoczęliśmy w sobotę, 10. października zbiórką publiczną na terenie Kielc.

Największą naszą dumą jest zorganizowanie i poprowadzenie festynu rodzinnego w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach. Pierwszy raz w historii Kielc stypendyści podjęli się takiego zadania! Na festynie główną atrakcją był występ zespołu kleryckiego „Kerygmat”. Mimo iż pogoda nie rozpieszczała uczestników,  udało się nam rozruszać publiczność zabawą. Z okazji naszego święta występowały również dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury, a także pojedynczy soliści – w tym stypendyści. Podczas całej zabawy towarzyszyli nam wolontariusze z Caritasu, którzy zajęli się atrakcjami dla najmłodszych uczestników. Nasi stypendyści malowali twarze, puszczali bańki mydlane. Do tego utworzyliśmy kącik plastyczny dla maluchów oraz kącik z ciastami własnoręcznie przez nas przygotowanymi, które także posłużyły do zbiórki pieniędzy. W parku było żółto od chust i balonów, a uczestnicy znakomicie się bawili.

Dodatkowo w niedzielę odwiedzaliśmy kieleckie kościoły, dawaliśmy świadectwa, jedna z mszy była nagrywana przez TVP Kielce. Nie da się nie dostrzec skutków naszego zaangażowania. Pozwolę sobie przekazać, że nasza wspólnota zebrała w tym roku 3777, 04 zł. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku mieliśmy tylko 1400 zł, a więc różnica jest znaczna .

Tydzień po festynie zostałam także zaproszona do Ośrodka dla Osób Chorych na Alzheimera, w którym przedstawiono mnie jako stypendystkę Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zajęciami z muzykoterapii  wypełniłam podopiecznym ośrodka czas. Wydarzenie zostało opublikowane w Internecie na stronie Echa Dnia i podpięte pod obchody Dnia Papieskiego, a na takiej reklamie bardzo nam zależało. Dzięki niej więcej osób dowiedziało się o festynie!

Każdy z nas włożył mnóstwo serca w ten sukces. Przede wszystkim ogromne podziękowania należą się Ks. Rafałowi Dudale za jego bezinteresowną pomoc i wsparcie, bez których z pewnością festyn nie mógłby się odbyć. Gorące podziękowania składamy także na ręce naszej szefowej, Moniki Robak, oraz Koordynatorki do spraw Dnia Papieskiego, Oli Chamerskiej,  ponieważ właśnie One poświęciły najwięcej swojego czasu i zajęły się całą organizacją od strony urzędowej i nie tylko. A najbardziej wdzięczni jesteśmy Fundacji , bo gdyby nie Ona, nie moglibyśmy być z siebie teraz tacy dumni !

Przesyłamy zdjęcia i link do wywiadu , który był pokazany w TVP Kielce.

http://kielce.tvp.pl/22098906/zywy-pomnik-jana-pawla-ii

Z pozdrowieniami z Kielc
Rzecznik Prasowy wspólnoty kieleckiej,
Emilia Koneczna