Pobiegnij z misją!

19 maja br. w Sopocie odbędzie się I Bieg pt. „Biegniemy z misją”. Organizatorem wydarzenia jest grupa wolontariuszy tworzących projekt „Dzieło na misji” we współpracy z Grzegorzem Brandtem. Dla wszystkich uczestników przewidziano pamiątkowe medale oraz pomiar czasu.

„Biegniemy z misją” jest wydarzeniem o charakterze charytatywnym – cały dochód zostanie przeznaczony na organizację wolontariatu misyjnego w Etiopii i w Argentynie. Start oraz meta biegu będą zlokalizowane na Łysej Górze w Sopocie. Trasa dla osób dorosłych to ok. 5 km, przewidziano też trasę dla dzieci, która wyniesie 250 m. Najmłodsi znajdą dla siebie wiele atrakcji – m.in. malowanie twarzy oraz skręcanie balonów. Bieg zostanie poprzedzony profesjonalną rozgrzewką, o którą zadba Adam Zagórski, inicjator akcji Run Beach Morning, podnoszącej świadomość w zakresie pomocy dzieciom chorym na zespół Retta oraz wspierającej osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Start biegu został zaplanowany na godz. 11.00.

Ruszyły już zapisy elektroniczne – aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wysłać zgłoszenie w tym miejscu: ZAPISY NA BIEG lub zapisać się w dniu wydarzenia w biurze na Łysej Górze w Sopocie. Obowiązujący cennik za rejestrację na bieg to 19 zł do 6 maja, 29 zł od 7 do 17 maja oraz 30 zł w dniu biegu. Zapisy dzieci odbędą się w dniu wydarzenia – koszt to dowolna ofiara na cele misji. Więcej szczegółów na temat akcji „Biegniemy z misją” można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku – Biegniemy z misją.

Grupa „Dzieło na misji” powstała w grudniu 2016 roku z inicjatywy stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” we współpracy z Misjonarzami Matki Bożej Pocieszenia z Kiełpina pod Warszawą. U swych początków grupa liczyła 8 osób, w chwili obecnej to ponad 20 wolontariuszy z całej Polski. Pierwszy wyjazd na wolontariat misyjny odbył się w sierpniu 2017 roku. Wolontariusze pod opieką o. Ashenafiego Yonasa Abebe wyjechali do Etiopii, do miejscowości Wassera, aby nieść tam pomoc medyczną i edukacyjną. Aby zainicjowane dzieło nie skończyło się na jednorazowej akcji, młodzi postanowili wrócić do Afryki i podjąć kolejne działania zmierzające do poprawy warunków życia miejscowej ludności, a także pragną wyjechać do Argentyny, gdzie będą prowadzić katechizację wśród dzieci i młodzieży. Aby wyjazd doszedł do skutku, potrzebne jest Wasze wsparcie.

Jeśli nie możecie wziąć udziału w biegu, a chcielibyście wesprzeć działania grupy, możecie przekazać darowiznę na cele misyjne na portalu zrzutka.pl – Pomoc dzieciom w Etiopii i Argentynie – „Dzieło na misji” . Zachęcamy także do kontaktu z wolontariuszami drogą mailową: namisji@dzielo.pl oraz aby odwiedzić fanpage grupy na Facebooku. Wolontariusze serdecznie zapraszają na bieg oraz dziękują za wszelkie okazane wsparcie.