Podsumowanie rekolekcji wspólnoty kieleckiej

Korzystając z tak ważnego czasu jak Wielki Post postanowiliśmy wraz ze wspólnotą Rzeszowa, już trzeci raz, spotkać się na rekolekcjach wielkopostnych. Tym razem to my aby pokazać naszym kolegom uroki Gór Świętokrzyskich zaprosiliśmy Rzeszów w nasze strony.

Rekolekcje rozpoczęliśmy 7 marca w domu rekolekcyjnym w Skorzeszycach wspólną droga krzyżową przygotowaną przez wspólnotę rzeszowską.

Kolejny dzień upłyną równie modlitewnie ale i aktywnie. Wyruszyliśmy tuz po śniadaniu by zdobyć duchową stolicę województwa świętokrzyskiego – Święty Krzyż.

Tam odprawiona została Msza Święta, po której zwiedzaliśmy klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Sobotnie popołudnie minęło nam  pod znakiem konferencji i rozmów na trudne tematy i nurtujące tematy  takie jak kwestia opętania czy egzorcyzmów.

W tych ważnych dla nas dniach był z nami również Ks. Dariusz Kowalczyk, który poprowadził jedną z konferencji. Towarzyszył nam aż do końca wieczornej adoracji.

Koniec rekolekcji nadszedł nadzwyczaj szybko. Żegnała nas piękna, niedzielna pogoda i  uroki Skorzeszyc. Trzydniowe spotkanie uwieńczyliśmy Mszą Świętą i pamiątkowym zdjęciem.

 

Aleksandra Wójcik

wspólnota kielecka