Pogotowie maturalne

Z powodu zamknięcia szkół przez najbliższych kilka tygodni uczniowie z całej Polski będą uczyć się samodzielnie w domu, wspomagani przez e-learning organizowany przez szkoły lub przy wsparciu rodziny. W imię bezpieczeństwa nas wszystkich musieli niestety zostać pozbawieni bezpośredniego wsparcia nauczycieli. Każdy z nas pamięta, jak inspirujący i ważny dla młodego, rozwijającego się człowieka może być pedagog.

Niektórych uczniów już wkrótce czeka wyjątkowy moment, który generuje dodatkowy stres. Za niecałe dwa miesiące część naszych stypendystów przystąpi do egzaminu dojrzałości, który zadecyduje o tym, na jakiej uczelni będą kontynuować naukę. Jak co roku wspieramy ich modlitwą i życzeniami “powodzenia!” – tym razem jednak zdecydowaliśmy się zrobić coś jeszcze.

Krakowska wspólnota akademicka zainicjowała akcję “Pogotowie maturalne”. Jej założeniem jest doraźna pomoc studentów ze wspólnot akademickich Fundacji skierowana w stronę uczniów.  Każdy chętny maturzysta może się zgłosić – czy to z zadaniem, czy z danym zagadnieniem, z którym ma trudności. Studenci kierunków związanych z danym przedmiotem albo sami niedawno przygotowujący się do podobnego egzaminu, w bezpieczny dla obu stron sposób (za pośrednictwem Internetu) udzielą wsparcia młodszym. 

Starsi stypendyści z całej Polski zebrali się w grupę, która zadeklarowała gotowość do pomocy maturzystom. Obecnie jest to już niemal 50 wolontariuszy. Akcja powoli rozwija skrzydła i jest jednym z elementów współpracy wspólnot akademickich z młodszymi stypendystami. Mamy nadzieję, że pomoże to nie tylko naszym zdolnym maturzystom osiągnąć wymarzone wyniki, ale również pozwoli na zawiązanie nowych przyjaźni między studentami a uczniami! 

Do akcji można zgłosić się poprzez FORMULARZ.

Ewa Gawlak