Pomóż i TY

Chcesz zdobyć nowe doświadczenia, zrobić coś dobrego, poznać wielu fajnych ludzi, a jednocześnie uczcić pamięć Jana Pawła II?
Zapraszamy Cię do pomocy przy organizacji XII Dnia Papieskiego! Zostań naszym wolontariuszem, odkryj radość dawania! Daj innym coś z siebie!
Zorganizuj spotkanie modlitewne, czuwanie, konferencję, dyskusję, happenig

Od 2001 r., w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, wspólnie przypominamy sobie nauczanie Jana Pawła II, gromadzimy się na mszach w Jego intencji, bierzemy udział w licznych dyskusjach, sympozjach, spotkaniach. Wpływ Papieża na losy naszej Ojczyzny, Europy i świata jest niezaprzeczalny. Wieloletnie zaangażowanie Polaków w Dzień Papieski świadczy o tym dobitnie. Ty także możesz dołożyć swoją cegiełkę – tak wielka postać, jaką był nasz Papież, bez wątpienia na to zasługuje!

Pomóż w zbiórce pieniędzy na stypendia w czasie Dnia Papieskiego

Nasza Fundacja prowadzi też zbiórkę pieniędzy na fundusz stypendialny. Stypendia to jeden z najważniejszych aspektów naszej działalności. Przyznajemy je już od 2000 r. Obecnie w całej Polsce otrzymuje je 2500 zdolnych osób z małych miejscowości i wsi. Wszystkie środki, które pozwalają rozwijać się tej młodzieży, pozyskujemy od darczyńców – w zdecydowanej większości pochodzą one z ofiar zebranych podczas Dnia Papieskiego. To wspaniałe dzieło, budowane przez miliony Polaków, jest niewątpliwie najpiękniejszym pomnikiem dla Jana Pawła II. Wsparcie Fundacji nie musi jednak kończyć się na dokonaniu wpłaty. Tak wielkie przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez rzeszy wolontariuszy, którzy ofiarowują swój czas i siły, by pomóc naszym stypendystom – nierzadko swoim rówieśnikom – w realizacji marzeń edukacyjnych. Każdego roku w zbiórce pomaga nam prawie 100 tys. osób!

W tym miejscu możesz pobrać deklaracje pełnomocnika zbiórki publicznej (PDF)

Dołącz i Ty!

Aby zorganizować sztab zbiórki publicznej, musisz znaleźć kilka osób, które chciałyby kwestować na rzecz stypendystów Fundacji. Potem poinformuj nas o tych chęciach i osobach za pomocą odpowiednich formularzy. O szczegóły możesz pytać Marzenę Sawułę z Biura Fundacji:

Marzena Sawuła
Menadżer ds. Dnia Papieskiego
marzena.sawula(at)dzielo.pl
tel.: (22) 530 48 77