Turystyka i Wypoczynek z Fundacją.

Na XVII Targach Turystyki i Wypoczynku organizowanych przez MT Polska, pojawiło się stoisko Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki temu nasi stypendyści mieli okazję zaprezentowania działalności Fundacji oraz zachęcenia odwiedzających stoisko do wsparcia naszych inicjatyw. Oprócz tego nasi niezastąpieni wokaliści uatrakcyjnili występy mające miejsce na scenie przed budynkiem Centrum Targowo-Kongresowym.

Targi rozpoczęły się w już w piątek rano i od samego początku nasi wytrwali wolontariusze czuwali na fundacyjnym stoisku wśród 420 wystawców z 17 krajów. Tego dnia, podczas oficjalnego otwarcia specjalną nagrodę Gran Prix otrzymał przewodniczący zarządu Fundacji ks. Jan Drob za „wsparcie merytoryczne i wieloletnią współpracę”. Więcej o niej można przeczytać (i zobaczyć!) na naszym Fundacyjnym fanpage’u.

W sobotę nasi „żółtokoszulkowcy” mieli okazję zaprezentować na scenie zarówno działalność Fundacji i jej historię, jak również wokalne umiejętności dwójki stypendystów – Marty Dywickiej i Karola Korwka. Śpiewając utwory takie jak np. „Do kołyski”, „Mercy”, „Schackles” porwali całą zgromadzoną publiczność. Natomiast duet Tomasz Reczko & Michał Benewiat, sprawdzał swoje siły w rolach konferansjerów, prowadzących wszystkie fundacyjne występy. Występy te skończyły się niestety przedwcześnie z powodu niesprzyjającej pogody. Cóż, z wolą nieba zawsze zgadzać się trzeba.

Niedziela należała już tylko do wolontariuszy na stoisku. Cała grupa pod wodzą organizatorki naszych 12m2 przestrzeni wystawowej – Natalii Specht – sprawowała się wyśmienicie, rozdając ulotki, obrazki oraz baloniki dla dzieci.

Więcej na temat targów można przeczytać na stronie targilato.pl.

Poniżej galeria ze zdjęciami.

Tomasz Reczko