Poznań – Spotkanie z maturzystami w ramach e-obozu

Każdego roku maturzyści spotykają się we wrześniu na obozach organizowanych przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W ten sposób poznają osoby, które tak jak oni, będą studiowały w tym samym mieście akademickim. Namiastka tegorocznego obozu odbyła się w formie wirtualnej oraz w spotkaniu na żywo.

Spotkanie na platformie Zoom obejmowało najważniejsze punkty. Na początku zostały przedstawione cele fundacji, jej zarząd oraz zarząd wspólnoty poznańskiej. Kolejnym punktem było omówienie najważniejszych kwestii dotyczących najbliższych wydarzeń oraz zadań związanych z tegorocznym jubileuszowym XX Dniem Papieskim. Maturzyści otrzymali również informacje na temat obowiązków stypendysty, a także form wolontariatu. Ostatnia część spotkania została przeznaczona na pytania, które dotyczyły głównie doświadczenia na poznańskich uczelniach.

Kolejny i ostatni dzień obozu, odbył się już w Poznaniu. To właśnie tu stypendyści mogli się poznać, a także przedstawić swoje wybrane kierunki i uczelnie na których będą studiować. W spotkaniu uczestniczył również koordynator wspólnoty poznańskiej – ks. Marcin Marek Stefanik. Pierwszym punktem była Msza Święta pod przewodnictwem ks. Łukasza Nycza – Wicedyrektora Biura Fundacji ds. formacji stypendystów w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu. W homilii zostało przekazane, że każdy ma pewien ustalony „z góry” plan, dlatego należy prosić o znak, aby wcielić ten plan w życie. Następnie odbyła się część formacyjno-konferencyjna. Tematem przewodnim było doskonalenie siebie, które polega nie tylko na zgłębianiu wiedzy, czy zdobywaniu wykształcenia jest to bardziej praca nad sobą i nad swoimi cechami.

Dzień zakończył się wspólnym spacerem i zwiedzaniem Poznania. Najbliższa okazja do ponownego spotkania już w Dzień Papieski, czyli 11 października.

Ilona Olejniczak