Przygotowania do Dnia Papieskiego w Gdańsku

Powakacyjne spotkanie licealistów i gimnazjalistów z diecezji gdańskiej odbyło się 5 października. Rozpoczęliśmy je wspólną modlitwą, aby zawierzyć kolejny rok naszych działań. Ksiądz koordynator przybliżył nam hasło tegorocznego Dnia Papieskiego oraz  poświęciliśmy kilka chwil na przygotowanie do kolejnej ważnej uroczystości, bowiem Kanonizacji JP II, która odbędzie się w Niedziele Miłosierdzia Bożego. Potem przeszliśmy do sprawy dla nas najważniejszej, czyli rozmowy na temat przygotowań do XIII Dnia Papieskiego. 

W Trójmieście kulminacyjne obchody będą miały miejsce w niedzielę 13 października 2013 roku, kiedy to na ulice miast wyjdą stypendyści z naszej diecezji. Będą oni przez cały dzień kwestować, a zarazem dawać niesamowite świadectwo wiary ludziom, których na swojej drodze spotkają. Po południu odbędą się dwa ważne wydarzenia. W Gdańsku przy pomniku Trzech Krzyży rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny, który powędruje aż do Bazyliki Mariackiej, zaś w Gdyni odbędzie się procesja różańcowa tegoż miasta pod  przewodnictwem Arbybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. 

Wszyscy Gdańscy stypendyści pozdrawiają inne diecezje oraz życzą powodzenia w przygotowaniach i obchodach XIII Dnia Papieskiego!!!

 

Emanuela Kuptz

diecezja gdańska