Rekolekcji w Szczecinie nadszedł czas

Święta Wielkanocne to nie tylko tradycyjne śniadanie w rodzinnym gronie i nie tylko lany poniedziałek następnego dnia. Pamiętając o okresie Wielkiego Postu, w czasie którego przygotowujemy się na najważniejsze dla nas święta, aby jeszcze lepiej skupić i wyciszyć się w duchu, zorganizowaliśmy w naszym duszpasterstwie rekolekcje. 

Pierwszego dnia spotkań, rozgrzani gorącą herbatą, udaliśmy się na parafialną Drogę Krzyżową ulicami Szczecina. Kolejce stacje i rozważania pokazały nam jeszcze bardziej, jak ważny czas będziemy przeżywali, jak wielką pomyłkę popełnił lud przeszło dwa tysiące lat temu, skazując Jezusa na śmierć, oraz to,  że jeśli chcemy dążyć do świętości, musimy nieustannie zmieniać coś w swoim życiu.

Sobotnie spotkanie rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią, następnie przy czymś słodkim obejrzeliśmy wzruszaliśmy film pt. „Droga życia” . Opowiada on  historię amerykańskiego lekarza, który nie może się pogodzić z tragiczną śmiercią syna. Dziecko zginęło w Pirenejach, pokonując Camino de Santiago, zwaną też Szlakiem Świętego Jakuba. Główny bohater jedzie do Europy po szczątki syna. Co wydarzyło się później, musicie już zobaczyć sami…

Nie mogło zabraknąć konferencji naszego duszpasterza akademickiego- Ojca Pawła Chodaka. Głównym tematem do rozmów były tajemnice Ignacjańskiego rachunku sumienia i wartość człowieka, która bez względu na okoliczności pozostaje niezmienna. Wszyscy mogliśmy bardzo się wyciszyć i odpocząć od codziennych obowiązków.

Rekolekcje zakończyliśmy mszą świętą w niedzielę. Na naszych plecach nie mogło zabraknąć charakterystycznych, żółtych chust.

Tydzień później wzięliśmy udział w następnej, tym razem akademickiej Drodze Krzyżowej.