Rocznica kanonizacji we wspólnocie warszawskiej

                W poniedziałek 27 kwietnia, Warszawska Wspólnota Stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia spotkała się, aby upamiętnić pierwszą rocznicę kanonizacji naszego patrona – Jana Pawła II. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, uczestnicząc we mszy świętej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, której przewodniczył ks. Jan Drob.

Po zakończonej Eucharystii modliliśmy się wraz z parafianami koronką do Miłosierdzia Bożego, a także uczestniczyliśmy w adoracji przygotowanej przez naszych stypendystów. Teksty rozważań oraz oprawa muzyczna mogły skłonić nas do refleksji na temat naszej relacji z Bogiem, były wartościowym czasem spędzonym na wspólnej, dziękczynnej modlitwie.

Po adoracji przenieśliśmy się na kolejną część spotkania, podczas której wolontariusze z Centrum Opatrzności Bożej przybliżyli nam szczegółowy plan obchodów tegorocznego Dnia Dziękczynienia, który odbędzie się 7 czerwca 2015 r. pod hasłem „Królowo Rodzin – Dziękujemy i zawierzamy”. Zostaliśmy serdecznie zaproszeni na to wydarzenie i zachęceni, aby aktywnie włączyć się w jego przygotowanie.

Ważnym punktem naszego spotkania był moment, kiedy mogliśmy się podzielić naszymi refleksjami dotyczącymi bycia stypendystami Fundacji. Padło wiele słów wdzięczności, podziękowań, dla każdego z nas, to DZIEŁO jest niezwykle ważne i zajmuje istotne miejsce w historii naszego życia.

Dzielenie zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim oraz błogosławieństwem naszego duszpasterza, ks. Macieja.

Ewelina Góralczyk

wspólnota warszawska