Rodzinny Rajd Górski w Andrychowie

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Andrychowie już po raz XIIi zaprasza na Rodzinny Rajd Górski „Dzień Papieski” „Jan Paweł II – Papież Dialogu”.

     Organizatorem Rajdu jest Oddział Zakładowy PTTK przy Andropolu oraz Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. W planach wzorem lat ubiegłych rajd pieszy, rowerowy, konny, na mecie konkursy z nagrodami oraz nagrody dla uczestników.

     Miło nam poinformować, że w ubiegłym roku na mecie w dniu 14.10.2012 koło schroniska PTTK Leskowiec zgłosiło się 715 uczestników z 67 miejscowości Polski, Czech i Słowacji, na których czekały konkursy z nagrodami:

  • Wiedzy o życiu bł. Jana Pawła II
  • Pierwszej pomocy
  • Sprawnościowe

Nagrodzeni zostali również:

  • Najmłodszy uczestnik rajdu
  • Najstarszy uczestnik rajdu – Kazimierz Niemczyk (78 lat) z Targanic
  • Najliczniejsza rodzina – państwo Lizakowie (12 osób) z Krzeszowa
  • Turysta z najdalszego zakątka – p. Włodzimierz Fary ze Starachowic

Nagrody wręczał wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wadowickiego p. Sebastian Ramenda. Harcerze ze szczepu im. Szarych Szeregów z Andrychowa zebrali 1140,69 złotych na rzecz studentów FDNT, które zostały przekazane do kościoła św. Macieja w Andrychowie. Turyści przybyli pieszo, na rowerach oraz konno wywołując podziw wśród dzieci i młodzieży. Ok. 60 jeźdźców reprezentujących 21. Pułk Ułanów Nadwiślańskich z Jurczyc, Chrzanowa i Sułkowic. Organizatorzy i uczestnicy zostali serdecznie przyjęci przez gospodarzy schroniska. Czynny był punkt TRW GOT oraz opieki medycznej (dzięki Bogu nie była potrzebna).  Uczestnicy otrzymywali: pamiątkowe obrazki z życia bł. Jana Pawła II, wydawnictwa, chusty, smycze i cukierki „krówki” z FDNT, materiały promujące ochronę środowiska, krajoznawstwo oraz nasz region otrzymane od Urzędu Marszałkowskiego, ZG PTKK, Starostwa Wadowice, Wydziałów Ochrony Środowiska i Turystyki, UM Andrychów. Pamiątkowe dyplomiki i dyplomy, odcisk pieczątki rajdowej i butony zaprojektowane przez p. Danutę Wysogląd z andrychowskiego CKiW.

Serdecznie zapraszamy do świętowania Dnia Papieskiego w Andrychowie!