Rozpędzone Katowice

Wspólnota Katowicka już od Dnia Papieskiego stara się działać na wysokich obrotach– udzielamy się nie tylko w naszym fundacyjnym gronie, lecz włączamy się także w inne akcje. 

Zeszłe miesiące obfitowały w aktywności nie tylko duchowej, lecz także w zaangażowaniu w wolontariat J.  Włączyliśmy się do akcji Szlachetna Paczka i udało nam się wspomóc jedną z potrzebujących rodzin, która borykała się z problemami finansowymi i ciężką chorobą zarówno głowy rodziny jak i dorosłego już syna Marcin, który jest zafascynowany osobą naszego ukochanego Papieża św.  Jana Pawła II.  Rodzina bardzo ucieszyła się z otrzymanej paczki. Nie obyło się bez łez wzruszenia i niesamowitej atmosfery, która do teraz gości w  naszych sercach.

15.12 zebraliśmy się na wspólnotowym spotkaniu opłatkowym, które rozpoczęliśmy Mszą św. przeżytą wspólnie z licealistami i gimnazjalistami. Był to wyjątkowy czas, który umocnił nasze więzi oraz wprowadził nas w świąteczną atmosferę. Mieliśmy możliwość połamania się opłatkiem oraz złożenia osobistych życzeń, co jeszcze bardziej przyczyniło się do poczucia jedności wspólnoty.

Nowy Rok rozpoczęliśmy od udziału w koncercie Stowarzyszenia „Polskiej Orkiestry Lekarzy ” oraz Chóru Stypendystów  naszej fundacji , który odbył się na Akademii Muzycznej w Katowicach. Było to niesamowite przeżycie artystyczne, ale przede wszystkim głęboka uczta duchowa. Bożonarodzeniowe Oratorium Huberta Kowalskiego zachęciło nas do refleksji nad istotą przeżywanych świąt oraz sprawiło, że mogliśmy zatracić się w niesamowitym wykonaniu prezentowanych utworów. Podczas koncertu odbyła się zbiórka na fundusz stypendialny fundacji.

Włączyliśmy się także w pomoc w organizacji Orszaku Trzech Króli w Katowicach- nasi dzielni mężczyźni zabezpieczali Orszak w Straży Orszaku, a nasze stypendystki pomagały w  rozprowadzaniu śpiewników i koron dla uczestników.

13.01 odbyło się kolejne spotkanie wspólnotowe, na którym podsumowaliśmy zeszły semestr oraz wspólnie stworzyliśmy plan działań na nadchodzące miesiące.  Wyróżnione zostały także osoby ze stuprocentową frekwencją na spotkaniach wspólnotowych.

Nie poprzestajemy jednak na tych działaniach, już w tą sobotę- 17.01.2015- włączymy się w pożegnanie Symboli ŚDM w Katowicach. Dodatkowym zaszczytem który nas spotka będzie niesienie przez nas Krzyża ŚDM. A już w lutym odbędzie się premiera musicalu „Jonasz” , ale o tym w następnym sprawozdaniu.  Tymczasem zachęcamy do odwiedzenia naszego fanpage’u, na którym znajdziecie aktualności oraz zdjęcia z ostatnich wydarzeń – https://www.facebook.com/FDNTkatowice?ref=aymt_homepage_panel .

 

Salomea Haratyk

wspólnota katowicka