Szlachetnie w Rzeszowie

Rzeszowska wspólnota stypendystów już po raz kolejny przyłączyła się so ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna Paczka”.

W tym roku przygotowywaliśmy paczkę dla pani Basi i jej dziewięcioletniej córki Anastazji. Pani Basia ze względów zdrowotnych nie jest w stanie podjąć stałej pracy. Kobieta stara się jak może, aby zapewnić godne warunki swojej córce, podejmuje różne prace dorywcze. Mimo wszelkich starań pani Basi sytuacja rodziny jest bardzo trudna.

W akcję ,,Szlachetna Paczka” włączyli się również nasi przyjaciele i znajomi. Wspólnie uzbieraliśmy wystarczającą kwotę, aby zakupić dla rodziny rzeczy, o które prosiła. W paczce znalazło się wiele rzeczy: żywność, środki czystości, pomoce szkolne dla Anastazji, pościel, ręczniki, kosmetyki. Rodzina poprosiła również o pralkę i biurko. Dzięki wsparciu naszych znajomych udało nam się zakupić również te rzeczy.  Dla obydwóch pań przygotowaliśmy także specjalne upominki.

Niestety, rodzina nie wyraziła zgody na spotkanie z darczyńcą. 14 grudnia nasza paczka została dostarczona do magazynu, a stamtąd trafiła do rodziny. Nie mieliśmy okazji zobaczyć reakcji pani Basi i jej córki, mimo to wiemy, że paczka z pewnością wywołała uśmiech na ich twarzach i ogromną radość w sercach.

Również i my, stypendyści, cieszymy się, że mogliśmy komuś pomóc, że dzięki nam czyjeś święta były wyjątkowe, bo paczka chociaż na chwile pozwoliła zapomnieć rodzinie o zmartwieniach dnia codziennego.

Można rzec, ze udział w ,,Szlachetnej Paczce” jest już niejako tradycją w rzeszowskiej wspólnocie. Już po raz czwarty włączyliśmy się w tą akcje i z pewnością zrobimy to także za rok. Pomagać zawsze warto.

 

                                                                                           Katarzyna Bednarz

                                                                                          Wspólnota rzeszowska