Sanatorium serc i dusz – toruńskie rekolekcje w Ciechocinku

Ciechocinek zwykle kojarzy się z sanatoriami i kuracjuszami. Jednak tak małe i spokojne miasteczko, okazało się idealnym miejscem również dla studentów, którzy spędzili tam swoje rekolekcje wielkopostne. Jak wyglądały odwiedziny Torunia w Ciechocinku?

W ostatni weekend marca, toruńscy stypendyści wybrali się do położonego nieopodal Ciechocinka, by tam wspólnie przygotować się do najważniejszych w roku Świąt Wielkanocnych. Tym razem rozważania poprowadził dla nich ks. Paweł Walkiewicz, który w szczególny sposób przybliżył stypendystom słowa św. Jana Pawła II: „Wstańcie, chodźmy!”, które jednocześnie są hasłem najbliższego Dnia Papieskiego. Zamyślenia rozpoczęły się wspólną modlitwą, konferencją, a wieczorem odprawiono Drogę Krzyżową.

W sobotę poza rekolekcyjnymi przygotowaniami, był czas na wspólny spacer. Stypendyści mogli odwiedzić więc m.in. słynne tężnie i odetchnąć czystym, zdrowym powietrzem. Wieczorem zaś, studenci postawili na wspólną integrację. Tym razem, mogli zmierzyć się w różnych konkurencjach słynnego programu „Kocham Cię Polsko!”, które niejednokrotnie sprawiły im wiele śmiechu, ale i stanowiły wyzwanie.


Jak podkreślają stypendyści, takie wspólne, weekendowe rekolekcje, są doskonałym czasem do tego, aby się chwilę zatrzymać, zamyśleć, ale i odpocząć i zintegrować. Na co dzień, kiedy każdy ma wiele różnych zajęć i obowiązków, trudno znaleźć taki czas. Dlatego tego rodzaju wyjazdy mają szczególną wartość, choćby były to wyjazdy do Ciechocinka!