Śladami fatimskich cudów

13 maja b.r. obchodzona będzie 100. rocznica objawień fatimskich. Szczególne wydarzenie miało miejsce w maju 1917 roku w miasteczku Fatima. Trójka portugalskich dzieci bawiła się jak co dzień na szczycie zbocza Cova da Iria. Budowali murek dookoła gęstych krzewów, kiedy nagle ukazała im się błyskawica. Przestraszeni zaczęli schodzić ze zbocza, myśląc, że zbliża się burza. Wtem na skalnym dębie ukazała im się Pani w białej szacie promieniującej jak słońce. Matka Boska weszła w dialog z dziećmi.

Stypendystka łódzkiej wspólnoty stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odwiedziła sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Karina Rejs uczestniczyła we mszy świętej celebrowanej w kaplicy na placu cudownych objawień sprzed 100 lat. Pielgrzymka do centrum cudów i szczególnej łaski Najświętszej Maryi Panny była o tyle szczególna , że nawet tu napotkała ślady pontyfikatu świętego Jana Pawła II. Pomnik wielkiego Polaka stoi na głównym placu, zwrócony w stronę sanktuarium. W informacji turystycznej wszyscy miło witają Polaków, których identyfikują ze Świętym Papieżem.
Fenomen Fatimy, portugalsko-polskiej mekki chrześcijan to miejsce godne odwiedzenia. Tym bardziej cieszy fakt, że nasza stypendystka uwzględniła to miejsce podczas swojej podróży