„Zerwany kłos” – historia życia bł. Karoliny Kózkówny

W najbliższych dniach w kinach pojawi się film „Zerwany kłos” – inspirowany życiem Karoliny Kózkówny, patronki tegorocznego obozu stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Tarnowie. W lipcu podopieczni naszej Fundacji poznają bliżej nie tylko życiorys bł. Karoliny, ale również będą uczestniczyć w Drodze Krzyżowej śladami jej męczeństwa. Będą również uczestniczyć w Katechezach pod Gruszą, gdzie małe dzieci katechizowała 15-letnia Karolina.

„Zerwany Kłos” to dramat historyczny o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny w reżyserii Witolda Ludwiga. W rolę bł. Karoliny wcieliła się Aleksandra Hejda, a w rolę jej ojca   – Dariusz Kowalski. Bł. Karolina pozostaje szlachetnym wzorem do naśladowania w obliczu prześladowania katolików na całym świecie. Ta prosta, wiejska dziewczyna ustrzegła swej dziewczęcej godności i dochowała wiary w Jezusa Chrystusa. Jest drogowskazem dla świata, w którym Boga próbuje zatrzeć się w ludzkim sercu, a samego człowieka odrzeć z jego godności. Twórcami filmu są studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W rolach głównych wystąpili m.in. Aleksandra Hejda (bł. Karolina Kózkówna) i Dariusz Kowalski  (Jan Kózka).

Film opowiadający o historii bł. Karoliny Kózkówny to doskonały wstęp dla stypendystów do bliższego poznania życiorysu patronki wakacyjnego obozu formacyjno-integracyjnego.