Spektakl “Wniebogłosy” wspólnoty krakowskiej

Stypendyści wspólnoty krakowskiej Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” zapraszają na autorski spektakl „Wniebogłosy”. Premiera odbędzie się 19 maja o godz. 18:00 na ul. Piekarskiej 4 w Krakowie. Sztuka zostanie wystawiona również w piątek, 24 maja o godz. 18:00 na ul. Siennej 5 w Krakowie.  

Spektakl “Wniebogłosy” w reżyserii stypendystki Moniki Łukaszewicz opowiada o poczuciu zagubienia, utracie sensu życia, które dotyka prawie wszystkich bohaterów. Bohaterowie udowadniają jednak, że nawet w chwili, kiedy jest naprawdę ciężko, znajdzie się ktoś, kto nam pomoże, da nadzieję. “Wniebogłosy” pokazują też, jak ważna jest wrażliwość na drugiego człowieka, na jego potrzeby czy rozterki. Potrzebę, aby być przez kogoś naprawdę usłyszanym.  

Pomysł na spektakl pojawił się po wcześniejszym wystawieniu interpretacji dzieła Karola Wojtyły “Przed sklepem jubilera”. Po premierze został niedosyt i chęci na działanie w tym kierunku oraz dalszy rozwój. Scenariusz został przygotowany przez stypendystkę Agnieszkę Kasprzyk. 

“Tym razem chcemy pokazać coś, co sami stworzyliśmy, co gra w naszych sercach, co być może gra w sercach każdego w inny sposób i do wspólnego wejścia w ten świat pragniemy zaprosić wszystkich.” – mówią stypendyści. 

Zapraszamy serdecznie!