Spotkanie opłatkowe stypendystów u Ks. Kard. Kazimierza Nycza

12 stycznia b.r. w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich odbyło się spotkanie opłatkowe stypendystów Fundacji z Ks. Kard. Kazimierzem Nyczem.  Zarząd Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wraz ze stypendystami i ich rodzicami przybyli na spotkanie opłatkowe z Przewodniczącym Rady  Fundacji. Przy akompaniamencie pięknych kolęd odśpiewanych przez stypendystów składali sobie życzenia.

Ks. Kard. Kazimierz Nycz przypomniał stypendystom, co stoi u podstaw działalności Fundacji. Stypendyści są Żywym Pomnikiem Jana Pawła II. Spoczywa na nich obowiązek rozpowszechniania pontyfikatu i nauk ich patrona, o którym pamięć powinni podtrzymywać. Do swoich słów Ks. Kard. Nycz dołączył również życzenia dla wszystkich stypendystów Fundacji: „Życzę Wam, aby mówiono o Was: to jest dobra młodzież. Rozszerzajcie to dobro dookoła siebie. Bądźcie prawdziwymi świadkami.”

Uśmiechom, łzom radości i miłym słowom przy łamaniu opłatkiem nie było końca. Fundacja to dla stypendystów druga, ogromna rodzina. Serca stypendystów radowały się po tym spotkaniu. Pragną stać w pierwszym rzędzie jako świadomi chrześcijanie, głoszący światu mądrość słów Papieża Polaka.