Spotkanie opłatkowe wspólnoty łódzkiej

Wyjątkowy czas Bożego Narodzenia to okres spędzany w gronie najbliższych- rodziny i przyjaciół. Taką rodziną jest również wspólnota stypendystów Fundacji. Łamanie się opłatkiem, życzenia od serca, wspólne kolędowanie – bez wspólnotowego świętowania i przeżywania narodzin Jezusa  nie wyobrażamy sobie tego czasu. Również i we wspólnocie łódzkiej nie mogło zabraknąć opłatkowego spotkania.

W sobotnie przedpołudnie (9 stycznia) zgromadziliśmy się wszyscy, by wspólnie cieszyć się z narodzin Pana. Spotkanie zgodnie z tradycją rozpoczęło się od przeczytania fragmentu  Pisma Świętego i wysłuchania słów, które skierował do nas koordynator, ks. Michał. Przypomniał on o istocie i znaczeniu świąt Bożego Narodzenia, a także o jego ważności dla Kościoła. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem  i złożyliśmy sobie płynące prosto z serca życzenia. Po czasie wzruszenia, radości i uścisków usiedliśmy wszyscy przy jednym stole i rozpoczęliśmy kolędowanie. Przy dźwiękach gitary, którą wspomagał nas ks. Michał, śpiewaliśmy tradycyjne, polskie kolędy. Nie mogło zabraknąć „Cichej nocy”, „Bóg się rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem” i wielu innych. Wspólne świętowanie umilił  poczęstunek – każdy przyniósł coś od siebie. Wesołym rozmowom przy stole nie było końca. Swój talent zaprezentował nam także jeden z łódzkich stypendystów, Wojtek Buczyński, który studiuje Organy w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Zagrał na mieszczącej się w świetlicy, w której odbyło się spotkanie,  fisharmonii, umilając tym wspólnie spędzany czas.

Z okazji Nowego Roku łódzcy stypendyści składają wszystkim najlepsze życzenia, zdrowia, szczęścia, pomyślności i błogosławieństwa Bożego.

Marika Sobczak