Spotkanie opłatkowe wspólnoty rzeszowskiej

14 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe rzeszowskiej wspólnoty stypendystów. Na spotkanie zaprosiliśmy również byłych stypendystów z diecezji rzeszowskiej. O godzinie 16 część z nas spotkała się w świetlicy przy parafii pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie, aby przygotować stół wigilijny.

Spotkanie rozpoczęliśmy oficjalnie Mszą Świętą o godzinie 17.   Jako stypendyści zadbaliśmy o oprawę liturgiczną. Po Mszy udaliśmy się ponownie na salkę przy świetlicy, aby rozpocząć nasze spotkanie. Tradycyjnie rozpoczęliśmy Wigilię od wspólnej modlitwy, zaśpiewania kolędy i przeczytania fragmentu Pisma Świętego, które mówi o narodzeniu Jezusa. Ks. dr Janusz Podlaszczak, duszpasterz naszej wspólnoty, skierował do nas kilka słów. Pochyliliśmy się nad Cudem Narodzenia w betlejemskiej stajence. Później łamaliśmy się opłatkiem. Składanie życzeń trwało dłuższą chwilę…  Była radość, uśmiechy, szczere, płynące prosto z serca życzenia.

Następnie zasiedliśmy do stołu wigilijnego, aby zjeść przygotowane przez nas potrawy. Na stole nie zabrakło tradycyjnych polskich dań, były uszka z barszczem czerwonym, pierogi, ryba, a także sałatki, ciasta i owoce. Pomiędzy kolejnymi daniami śpiewaliśmy kolędy i rozmawialiśmy na różne tematy.

Spotkanie opłatkowe upłynęło w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Nawet nie zauważyliśmy, kiedy nastał późny wieczór i trzeba było powrócić do domów. Każdy z nas wracał radosny z ogromną ilością życzeń w sercu, aby kilka dni później świętować Boże Narodzenie w gronie rodzinnym.

 

Katarzyna Bednarz

fot. Małgorzata Smolińska

wspólnota rzeszowska