Spotkanie stypendystów w Radomiu

Spotkanie stypendystów FDNT z diecezji radomskiej odbyło się w dniach 4-6 stycznia . Miejscem naszego spotkania, było Sanktuarium Matki Bożej Ostrombramskiej w Skarżysku Kamiennej. Towarzyszyli nam oczywiście: pani Ewa Mężyk, Ks. Dariusz Kowalczyk oraz klerycy- Paweł Kaszuba i Łukasz Baranowski. Takie spotkania są dla nas bardzo ważne. Możemy spotkać się wspólnie, porozmawiać, pomodlić czyli po prostu pobyć ze sobą. W sobotę 5 stycznia czekało na nas miłe spotkanie z biskupem radomskim ks. Henrykiem Tomasikiem. Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy Św. celebrowanej przez Ordynariusza.spotkanie w radomiu

Później natomiast spotkaliśmy się wszyscy wspólnie przy opłatku oraz słodkościach przygotowanych przez uczestniczących w spotkaniu stypendystów. Biskup Tomasik otrzymał od nas pamiątkową bombkę z gwiazdkami gdzie widniały nasze imiona, nazwiska i parafie. Wszyscy czujemy się rodziną, więc życzenia opłatkowe były szczere, pełne radości i optymizmu. A wiadomo, że nic tak nie łączy jak wspólna zabawa i praca. W sobotę również projektowaliśmy świąteczne torby na prezenty wykonane z kopert. Motywem przewodnim był ,, Anioł”. Pojawił się on więc w różnych odsłonach: powstał m.in: aniołek miłości oraz aniołek łyżwiarz. Godne uwagi były również anioły w witrażach, ujmując jednym słowem- nie brakowało nam pomysłów. Ten miło spędzony dzień zakończyliśmy wycieczką na pobliskie lodowisko. Ci, którzy bali się starcia ze śliską nawierzchnią  mogli oczywiście zostać w budynku i obejrzeć film o narodzinach Jezusa. W niedzielę 6 stycznia przypadała uroczystość Trzech Króli. Udaliśmy się więc wspólnie do Kościoła na Mszę Św. aby podziękować za miło spędzony czas oraz poprosić o potrzebne łaski.

 I takim akcentem zakończyło się kolejne spotkanie diecezjalne. to był naprawdę mile spędzony czas. Wszyscy będą go wspominać na pewno z uśmiechem na ustach. Dla wielu może nieco bolesną pamiątką na krótki czas zostaną siniaki z lodowiska. Dla innych pamiątkowe zdjęcia.

Aleksandra Halicka / FDNT