Spotkanie wspólnoty katowickiej

9 marca br. odbyło się kolejne spotkanie wspólnoty katowickiej. Tradycyjnie rozpoczęliśmy je Mszą Świętą w kaplicy, a później udaliśmy się do salki, aby podzielić się ze sobą nowymi informacjami
i wysłuchać, jakie zadania i plany czekają nas w najbliższym czasie.

Na początku zapoznaliśmy się z akcją 1%, która w tym roku nosi wdzięczną nazwę „Krówka
dla Grażynki”. Akcja ma na celu zachęcenie ludzi, by przekazywali 1% podatku na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Aby to zrobić, wystarczy wpisać w odpowiednie miejsce PIT-u KRS Fundacji
(nr KRS: 0000150776) oraz wyliczoną kwotę 1% podatku dochodowego lub użyć darmowego programu do wypełniania PIT-ów, który można znaleźć na stronie Fundacji w zakładce „Pomóż!”. Bardzo dużo osób rozlicza się w biurach rozrachunkowych, dlatego też warto by tamtejsi pracownicy stali się naszymi „ambasadorami”. Nasze zadanie polega na tym, aby zainteresować „panie Grażynki” naszą Fundacją. One zaś przekazywałyby informację o nas osobom, które rozliczają się w ich biurach. Każdy z nas otrzymał pakiet lub dwa, na które składała się pudełko-ulotka, notes oraz krówki J Pakiety należało zanieść na adres wskazany przez koordynatora tej  akcji.

Z wielką radością przyjęliśmy również wiadomość, że dwie osoby z naszej wspólnoty otrzymały stypendium Śląskiej Izby Lekarskiej. Szczęśliwymi stypendystami zostali Emilia Gruca i Marcin Gawlita, którym wszyscy gratulujemy.

Została nam również przekazana informacja o możliwości odbycia praktyk przy wsparciu Fundacji. To wielka szansa dla nas, jednak należy rozsądnie podejść do tematu i przemyśleć sobie przede wszystkim kwestie finansowe, takie jak koszty noclegu czy wyżywienia. Nie należy również zapominać, iż zgłaszając chęć odbycia praktyk jesteśmy zobowiązani do tego,  by się na nich pojawić jeśli już otrzymamy taką szansę, dlatego tak ważne jest aby uwzględnić sobie czas na praktyki w swoich planach na wakacje.

A jak plany na wakacje, to również kilka informacji dotyczących obozów. Pierwsza
to ta dotycząca zgłoszeń na Obóz Pakerów, który w tym roku odbywa się w dniach 1-7 lipca.

Druga informacja dotyczyła obozu studentów, który odbędzie się  w Ełku w dniach 8-14 lipca. Podczas obozu będziemy rozważać Tajemnice Światła. Przewidziana jest również pielgrzymka na Wigry, czas dla poszczególnych wspólnot oraz czas na integrację między wspólnotami.  Obóz studentów będzie też okazją do wspólnych obchodów 15-lecia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W czasie obchodów odnowimy akt zawierzenia Maryi.

W trakcie obozów jest także szansa aby odbyć wolontariat. Wolontariat możemy pełnić
na wybrany przez siebie sposób, który należy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym. Na obozie licealistów i gimnazjum, który  odbędzie się w dniach 17-28 lipca w Rzeszowie pod hasłem „Bądź chrześcijaninem naprawdę”, możemy być m.in. opiekunami grup, jednak aby pełnić tą funkcję należy mieć ukończony kurs wychowawcy.

Po wakacjach czekają nas obchody Dnia Papieskiego.  W tym roku fundacyjne cukierki – krówki – ustąpią częściowo miejsca balonom, dlatego też będzie ich mniej niż w poprzednim roku.
W tegorocznych obchodach planujemy również zorganizować wspólne wysyłanie SMS-a, który pomoże zasilić fundusz stypendialny Fundacji.

A co, jeśli chodzi o plany wspólnoty katowickiej na najbliższy czas? W dniach 27-29 marca weźmiemy udział w rekolekcjach wielkopostnych, które będą miały miejsce w Wodzisławiu Śląskim –Kokoszycach. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, czyli 12 kwietnia będziemy obchodzić w swojej wspólnocie 10 rocznicę śmierci Jana Pawła II.

studenci z Katowic