Studenci opowiadają maturzystom o swoich kierunkach

Rozpoczęły sie matury. Ponad 340 stypendystów wytęża wszystkie swoje siły, aby w tym przełomowym momencie życia wypaść jak najlepiej i otworzyć sobie drogę do dobrych studiów. Niemal cała ich przyszłość zależy od wyników dzisiejszych egzaminów! Pracownicy, wolontariusze i goście Biura Fundacji zapewniają ich o modlitwie, a starsi koledzy pocieszają „nie ma się czego bać. też przez to przechodzilismy.”

Stypendystów – studentów jest już 1023. Studiują na 55 kierunkach na uczelniach w całym kraju – większość w wielkich miastach jak Warszawa i Kraków niektórzy zostali blisko domu, na filiach uniwersytetów i politechnik np. w Legnicy, Wałczu, Nysie. Są też śmiałkowie, którzy zamarzyli sobie studiowanie na Zachodzie i dostali się na angielskie uczelnie.

Stworzyli 20 wspólnot akademickich w miastach studiowania. Spotykają się regularnie, aby się lepiej poznać, wspierać i modlić. Największa jest wspólnota warszawska – ponad 200 osób; każda ma swojego duszpasterza, a także szefa, starostę pierwszorocznych i rzecznika prasowego.

Najwięcej stypendystów wybrało studiowanie inżynierii lub zarządzania (lecz ich specjalizacje się różnią). Na ekonomii jest ich 28, na medycynie – 32, na dziennikarstwie – 29, na prawie – 59, a na różnych filologiach (polskiej i obcych) łącznie 65. Po kilka osób specjalizuje się w logopedii, dietetyce, muzyce. Tajemniczo brzmią kierunki, które wybrały pojedyncze osoby: kryminologia, fotonika, wzornictwo, ceramika, skandynawistyka, lotnictwo i kosmonautyka. Dziesięciu chłopców jest w seminarium.

Specjalnie dla młodszych kolegów studenci opowiadają teraz o swoich kierunkach.Może jeszcze kogoś zainspirują do podążania za marzeniami…

Aerospace Engineering

Ceramika

Dietetyka

Edukacja artystyczna

Electrical Engineering na Politechnice Warszawskiej

Fotonika

Kosmetologia

Kryminologia

Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne

Lotnictwo i kosmonautyka

Logistyka mediów

Geodezja i kartografia

Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej

Skandynawistyka

Stomatologia

Szkoła Pożarnicza