Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Sercu Pomorza

Blisko 700 studentów, stypendystów Fundacji, rozpocznie 10 lipca 2018 r. swój obóz wakacyjny w Koszalinie. Potrwa on do 16 lipca. W tym czasie młodzi ludzie z całej Polski odwiedzą Kołobrzeg, przeżyją Dzień Skupienia w Skrzatuszu, zapoznają się z historią, kulturą regionu i spotkają się z fundacyjnymi przyjaciółmi.

Obóz zostanie zainaugurowany 11 lipca w kościele Ducha Świętego o godz. 10.00, gdzie przed 27 laty modlił się św. Jan Paweł II. Mszy Świętej przewodniczyć będzie bp Edward Dajczak. Po Eucharystii, o godzinie 12:00, w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II, odbędzie się konferencja prasowa. Głos zabiorą: bp Edward Dajczak – biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, Piotr Jedliński – Prezydent Miasta Koszalina, ks. Dariusz Kowalczyk – Przewodniczący Zarządu Fundacji i ks. Paweł Wojtalewicz – koordynator Fundacji w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej.  Młodzież popołudnie spędzi na zwiedzaniu miasta.

W czwartek, 12 lipca, studenci udadzą się do Kołobrzegu. O 11.oo rozpocznie się Msza Święta, celebrowana przez JE ks. kard. Kazimierza Nycza – Metropolitę Warszawskiego, Przewodniczącego Rady Fundacji. Przybędzie on na specjalne zaproszenie Biskupa Edwarda Dajczaka, Zarządu i stypendystów Fundacji oraz Prezydentów Koszalina i Kołobrzegu. Kołobrzeska plaża w godzinach popołudniowych zapełni się stypendystami, którzy poszukiwać tam będą promieni słonecznych.

Piątkowy Dzień Skupienia młodzież spędzi w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Ćwiczeniom rekolekcyjnym przewodniczyć będzie bp Dajczak. W programie nie zabraknie konferencji głoszonych przez Ordynariusza Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Sobota 14 lipca to dzień w znacznej części poświęcony drugiemu Forum FDNT. Stypendyści obradować będą na temat programu stypendialnego, obozów wakacyjnych i przyszłości Fundacji. Zaprezentowane będą również działania wspólnot akademickich z całej Polski. Forum poprzedzi Msza Święta prymicyjna neoprezbitera ks. Konrada Kawy – absolwenta programu stypendialnego. Tego dnia konferencję na temat kobiecości i męskości wygłosi apostolinka – s. Anna Maria Pudełko.

Niedzielę stypendyści spędzą w miejscowych parafiach. Będą obecni na mszach przedpołudniowych. Po nich udadzą się na obiad do koszalińskich rodzin. Kolejnym punktem dnia będzie koncert stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – zespołu „Tylko Ty”. Przebiegnie pod hasłem „Z serca dziękujemy”. Rozpocznie się o godz. 15.00 w kościele Ducha Świętego i będzie wyrazem wdzięczności dla diecezji, władz miasta i województwa oraz mieszkańców za zaproszenie i przyjęcie stypendystów w Koszalinie.

16 lipca stypendyści powrócą do swoich domów. Część z nich uda się w charakterze wolontariuszy do Kielc, gdzie już od 19 lipca rozpocznie się kolejny wakacyjny turnus Fundacji – obóz dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.