Spotkanie stypendystów z diecezji tarnowskiej

23 czerwca br. odbyło się kolejne spotkanie formacyjne stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z diecezji tarnowskiej, zorganizowane przez lokalnego koordynatora ks. dr. Tadeusza Michalika.

Wydarzenie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem bp. Stanisława Salaterskiego. Podczas homilii Biskup stwierdził, m.in., że:

Trzeba nam starać się być ludźmi o jednej twarzy, ludźmi, którzy są wierni wartościom, ideałom przez całe życie, chociaż to bywa trudne. To wierność ideałom sprawia, że osiągamy sukcesy na drodze naukowej, sportowej, a zakładając rodzinę, dajemy poczucie bezpieczeństwa i stałości małżeństwu.

Biskup Salaterski wyraził radość, że mógł spotkać się ze stypendystami na wspólnej modlitwie i prosił, by szczególnie serdecznie pomodlili się za swoich ojców w dniu ich święta.

Życzę wam wszelkiego dobra na nadchodzące wakacje i na cały czas korzystania ze wsparcia Fundacji, wzrastania i tworzenia rodziny młodych ludzi o wiernej i szlachetnej twarzy, bo w szkole Jana Pawła II trudno, żeby było inaczej.

– powiedział hierarcha w kontekście rozpoczynających się właśnie wakacji.

Druga część spotkania miała charter organizacyjny podczas której omówiono, m.in. sprawy wniosków stypendialnych oraz obozu wakacyjnego.