Stypendyści wolontariuszami podczas Wielkiego Święta Młodych

W sobotę 8 kwietnia studenci z Warszawskiej Wspólnoty Akademickiej uczestniczyli w Diecezjalnym Dniu Młodzieży, który po raz pierwszy odbył się w Świątyni Opatrzności Bożej. Dwudziestu stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomagało przy organizacji wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 3 tysiące młodych.

Wolontariusze czuwali nad przebiegiem wydarzenia, dbali o porządek, kierowali uczestników do odpowiednich sektorów. Byli również odpowiedzialni za przyjmowanie zgłoszeń i udzielanie informacji.

„Pomoc stypendystów Fundacji była nieoceniona, a ich działania znacząco usprawniły naszą pracę, za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni.”- podsumowała Katarzyna Kurek z Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej- współorganizator wydarzenia.

W trakcie spotkania uczestnicy usłyszeli także świadectwa trzech stypendystek, które opowiedziały o Fundacji, a także nawiązały do projektu „Dzieło na misji”, który jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka o wstaniu z kanapy- w lipcu kilkoro młodych wyruszy do Etiopii pomagać tamtejszej ludności.

XXXII Światowy Dzień Młodzieży odbywał się pod hasłem „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1, 49). W warszawskim spotkaniu uczestniczył zespół „Mocni w duchu” z Łodzi, a Mszy świętej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. W Rzymie natomiast młodzi Polacy przekazali rówieśnikom z Panamy symbole Światowych Dni Młodzieży.