Ponad 30-osobowa grupa stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z diecezji świdnickiej uczestniczyła w dniach skupienia zorganizowanych przez diecezjalnego koordynatora ks. Marka Korgula. Młodzi stypendyści w tym roku spotkali się w dniach 30 maja – 1 czerwca, w domu rekolekcyjnym sióstr marianek w Bardzie. Temat dni skupienia brzmiał: „Świętymi bądźcie, bo ja jestem święty”, a prowadził je ks. Dominik Wargacki – diecezjalny duszpasterz młodzieży diecezji świdnickiej. Wraz z prowadzącym młodzieży towarzyszyli i opiekę duchową sprawowali pracownicy Wydziału Katechetycznego – ks. Damian Mroczkowski i p. Maria Szcześniak, a także s. Jonasza – elżbietanka pracująca w Kurii Biskupiej.
Oto relacje stypendystów:
„Dni skupienia to moment, w którym każdy może przemyśleć swoje życie, zatrzymać się na chwilę i wspomnieć dobre wydarzenia lub ogarnąć te złe i oddać swój ciężar Bogu” – Joanna Leśniak (II klasa gimnazjum).
„Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za ponowne umożliwienie udziału w Dniach Skupienia. Uważam, że są one dla nas – stypendystów – bardzo ważne dla rozwoju duchowego. W naszych parafiach czasami trudno zwrócić uwagę na coś, co naprawdę kształtuje nasz światopogląd i skłania do głębszej refleksji. Poza tym w naszym stale powiększającym się fundacyjnym gronie spędza się czas o wiele przyjemniej niż w domu, co dostarcza nam mnóstwa wewnętrznej energii” – Katarzyna Chrustowska (II klasa liceum).
„Dni Skupienia w Bardzie były dla mnie czasem zebrania sił duchowych i postawienia sobie wymagań dotyczących tego, co powinienem w sobie poprawić. Niezwykle pomocnym narzędziem była adoracja Najświętszego Sakramentu. Te dni były dla mnie oderwaniem się od nużącej rzeczywistości i zastanowieniem się nad sobą i swoją duszą, a przede wszystkim nad swoim powołaniem do świętości. Jestem bardzo zadowolony i na pewno będę ten weekend miło wspominał” – Dominik Kozłowski (II klasa liceum).
„Dni Skupienia to moment w którym każdy może przemyśleć swoje Zycie, zatrzymać się na chwilę i wspomnieć dobre wydarzenia lub ogarnąć te złe i oddać swój ciężar Bogu” – Joanna Leśniak (II klasa gimnazjum).