Stypendyści z Wrocławia czuwają przy symbolach ŚDM

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia we Wrocławiu uświetnili swoją obecnością czas peregrynacji symbolów Światowych Dni Młodzieży.

W niedzielę 3 kwietnia br. do wrocławskiej katedry zostały przywiezione symbole ŚDM.  Te symbole to Krzyż Roku Świętego i ikona Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego. Krzyż został przekazany młodym  po zakończonym Roku Świętego Jubileuszu Odkupienia (1983r.) przez Jana Pawła II z wezwaniem, by nieśli ten krzyż na cały świat i głosili naukę, że tylko „w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie”. Obraz Matki Bożej obok krzyża ma wskazywać drogę do Chrystusa i pokazywać przykład prawdziwej miłości, jaką była Maryja darzyła Boga.

Wierni kościoła katolickiego tego dnia nawiedzali katedrę, by modlić sie i oddać chwałę Panu, czuwać wspólnie przy symbolach i poczuć siłę płynącą z symboli.

Późnym wieczorem stypendyści fundacji swoją obecnością uczcili czas czuwania wiernych przy symbolach ŚDM. W czasie czuwania modliliśmy sie wspólnie do naszego patrona św. Jana Pawła II między innymi litanią do świętego. Odmówiliśmy różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego. Rozważaliśmy teksty napisane przez świętego. Także naszym śpiewem uwielbialiśmy Boga.

Jesteśmy wdzięczni, że jako wspólnota stypendystów wspólnie z wrocławianami mogliśmy sie modlić i wielbić Boga. Mamy nadzieję że naszym zaangażowaniem i świadectwem wiary przyczyniliśmy się do uświęcenia czasu czuwania przy symbolach Światowych Dni Młodzieży.

Monika Lenartowicz
wspólnota wrocławska