Wspólnota katowicka uczci rocznicę urodzin Papieża!

Już niedługo katowiccy stypendyści przygotują dla mieszkańców tego miasta grę miejską „Święty Jan Paweł II – naszym Przewodnikiem”. Staje się ona powoli tradycją, w tym roku zostanie zorganizowana po raz piąty.

Rokrocznie w Katowicach stypendyści naszej fundacji organizują grę miejską, która ma na celu podtrzymywanie pamięci o św. Janie Pawle II. Również i w tym roku odbędzie się kolejna edycja tej niezwykłej gry! Odbędzie się ona 14 maja pod hasłem: „Święty Jan Paweł II – naszym Przewodnikiem”.

Początek gry zaplanowano na godzinę 10.00, a zakończenie – 16.00. Całość konkurencji będzie odbywać się w centrum Katowic. Podczas spotkania przewidziano również czas na wspólną zabawę, śpiew, poczęstunek oraz modlitwę. Na zwycięzców czekają nagrody.

Wstęp wolny!

Kto może wziąć udział w grze?

Gra kierowana jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, do dzieci i młodzieży zaangażowanej w grupy duszpastersko – formacyjne w parafiach, jak również w tym roku do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz członków Parafialnych Centrów ŚDM.

Jak zgłaszać drużyny?

Szkoła, parafia lub spokrewnione ze sobą osoby (rodzina) mogą zgłosić jedną lub kilka 4–5 osobowych drużyn na specjalnie przygotowanych formularzach dostępnych na stronie: http://bit.ly/1ThawxL, a następnie uzupełnione formularze należy przesłać drogą elektroniczną na e-mail: gra.miejska.katowice@gmail.com w nieprzekraczalnym terminie 6 maja 2016 r.

Podczas biegu uczestnicy pokonują wyznaczoną trasę, docierając do wyznaczonych punktów, gdzie odpowiadają na postawione pytania i wykonują odpowiednie zadania. W ramach przygotowania należy przeczytać lub obejrzeć proponowane materiały, które zostały podane w regulaminie Gry (http://bit.ly/1ThawxL).

Więcej informacji na Facebook’u: www.facebook.pl/fdntkatowice.

Zapraszamy gorąco do Katowic!