Stypendysta w roli Jonasza!

„Twórcy megawidowisk „Franciszek- wezwanie z Asyżu” oraz „Exodus” w 10. rocznicę powstania Wspólnoty Młodzieżowej NINIWA zapraszają na musical „Jonasz” – będący sceniczną adaptacją biblijnej Księgi Jonasza. Premiera musicalu w katowickim Spodku odbędzie się 17 lutego 2015r.

17 lutego 2015 roku będzie miała premierę całkowicie nowa inscenizacja musicalu, zrealizowana w Katowickim Spodku z udziałem ponad 150 wykonawców. Obok kilkuosobowego Zespołu Teatru „A” wystąpią zaproszeni do współpracy wokaliści, aktorzy oraz młodzież przygotowująca się podczas wielomiesięcznych warsztatów do udziału w scenach zbiorowych (min. tanecznych). W roli Jonasza wystąpi Piotr Solorz, student Akademii Muzycznej w Katowicach, stypendysta Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, odtwórca jednej z ról w megawidowisku „Exodus”.

Biblijna historia „Jonasza” w musicalowej interpretacji będzie dynamicznym, pełnym przekornego humoru przedstawieniem. Atrakcyjna pod względem widowiskowym fabuła zostanie opowiedziana widowiskowymi, teatralnymi środkami – eksponując przede wszystkim młody, roztańczony i rozśpiewany zespół. Muzyka, łącząca klimaty żydowskie z rockiem i popem, dynamiczne układy choreograficzne, sceniczny żart oraz malownicze sceny mistyczne składają się na spektakl, który intryguje, porywa – ale równocześnie skłania do refleksji nad Bożym Miłosierdziem, przewyższającym wszelką ludzką logikę.

Musical „Jonasz” zostanie wystawiony w katowickim Spodku we wtorek przed środą popielcową rozpoczynającą czas Wielkiego Postu, a więc tzw. „Ostatki”.

Przesłanie musicalu jakim jest m.in. wezwanie do nawrócenia korespondować będzie z II częścią wieczoru, podczas której na płytę Spodka wprowadzony zostanie Krzyż Światowych Dni Młodzieży (Kraków 2016), po krótkiej modlitwie animowanej przez oblacką Wspólnotę Młodzeżową NINIWA świętującą swoje 10-lecie, odbędzie się koncert ks. Jakuba Bartczaka-charyzmatycznego rapera, połączony z prezentacją ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstw działających na rzecz młodzieży. Ideą wieczoru jest ukazanie kościoła jako wspólnoty otwartej na młodych, odznaczającej się bogatą różnorodnością.

Główną, tytułową rolę w Musicalu zagra stypendysta Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, partnera wydarzenia, Piotrek Solorz. Z dumą gratulujemy!

Więcej informacji o wydarzeniu:

http://www.exodusmegawidowisko.com/#!musical/cylp
https://www.facebook.com/musicaljonasz?fref=ts
https://www.youtube.com/watch?v=vlhEYR5Q4jg&feature=youtu.be