Swięta w łódzkiej wspólnocie

Święta coraz bliżej, w powietrzu unosi się świeży zapach choinki, wokół nas bogato udekorowane wystawy sklepowe…  Z pewnością większość stypendystów już z niecierpliwością oczekuje powrotów do domu i szuka wymarzonych prezentów dla swoich bliskich…

W tym szczególnym okresie oczekiwania nasza łódzka wspólnota stypendystów znalazła również czas, by dzielić się tą radością z potrzebującymi. Nasi członkowie przyłączyli się w przedświąteczne akcje organizowane przez Caritas. Chłopcy Mikołaje i dziewczęta Śnieżynki w ramach akcji „Serce na gwiazdkę” roznosili paczki świąteczne dla ubogich łódzkich rodzin oraz nadzieję na lepsze jutro. Część naszych stypendystów czynnie zaangażowała się również zbiórkę artykułów żywnościowych w sklepach sieci Biedronka.

Dbając o nasz duchowy rozwój, opiekun wspólnoty Ksiądz Michał zorganizował w ramach rekolekcji adwentowych konferencje pt. „My, potomkowie ludu Izraela”.

W obecności Najświętszego Sakramentu mogliśmy przeprosić Boga za to, co było złe w sakramencie pokuty, modlić się o niezbędne łaski oraz podzielić się z Nim naszymi troskami. Czuwanie zakończył wspólna msza. Dzięki temu każdy z nas z czystym sercem może świętować Boże Narodzenie.

Po raz pierwszy zainicjowana została wigilia wszystkich duszpasterstw akademickich naszego miasta. Swoja obecnością zaszczycił nas Ks. Abp Marek Jędraszewski i skierował godne refleksji i uwagi słowa. Spotkanie opłatkowe uświetnił znakomity występ chóru akademickiego. Każdemu zapadły w pamięć życzenia członków wspólnoty oraz smakowały skosztowane potrawy wigilijne.

Mamy nadzieję, że ten pomysł będzie kontynuowany w kolejnych latach.

„Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym…”Jan Paweł II. Na koniec prośba do czytelników – niech każdy z Was rozważy te słowa na temat istoty człowieczeństwa.

W imieniu naszej wspólnoty wszystkim stypendystom  i członkom, Radzie i Zarządowi FDNT przesyłamy świąteczne życzenia, by prawdziwie mogli się cieszyć obecnością Chrystusa i odkrywali na nowo tajemnicę Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!

 

Karolina Fijałkowska / FDNT