Szykują się ważne zmiany we wspólnocie białostockiej…

Na ostatnim spotkaniu wspólnoty białostockiej tj. 10 grudnia 2015 zaplanowaliśmy kilka ważnych spraw, które -jak dobrze podejrzewacie- już się wydarzyły.

Od 13 do 15 grudnia większość z naszych stypendystów uczestniczyła w Rekolekcjach Adwentowych. Obywały się one w Parafii NMP Matki Kościoła. Od rekolekcji do świąt zostało jeszcze sporo czasu, dlatego 16 grudnia wszyscy zebraliśmy się na Spotkaniu Opłatkowym, dzieląc się życzeniami i małymi podarkami. Nie zabrakło uśmiechu, kolęd i pysznego jedzenia.

Kolejnego dnia czekało nas największe wydarzenie- Opłatek Środowiska Akademickiego- które odbyło się tradycyjnie w Auli Wielkiej Pałacu Branickich. Wraz ze znamienitymi gośćmi, wśród nich znajdowali się ks. Arcybiskup Edward Ozorowski, rektorzy i prorektorzy białostockich uczelni wyższych, wysłuchaliśmy koncertu przygotowanego przez Chór Politechniki Białostockiej i Orkiestrę Kameralną pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej. Po krótkim powitaniu, przepięknym koncercie i ewangelii o Narodzeniu Pańskim, Metropolita Białostocki udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa na okres zbliżających się świąt. Następnie szef naszej wspólnoty- Paula Wyszyńska- w imieniu wszystkich studentów Białegostoku złożyła serdeczne życzenia. Łamiąc się opłatkiem w świątecznej już atmosferze, pożegnaliśmy się ze sobą, robiąc pamiątkowe zdjęcia.

Niestety szef naszego miasta zrezygnował z pełnienia swej funkcji i teraz poszukujemy godnego następcy, który podejmie się tego ważnego i bardzo odpowiedzialnego zadania.

Ślemy gorące pozdrowienia i uściski od wszystkich stypendystów wspólnoty
białostockiej!