Twój 1% zmienia nasze życie

Istnieją setki możliwości spożytkowania jednego procenta podatku dochodowego. Dlaczego spośród wszystkich OPP warto wybrać właśnie Fundację? Nietrudno dowiedzieć się, jakie są jej zadania oraz cele. Jednak lektura statutu nie pozwala poznać wszystkich sfer jej działalności. „Żywy pomnik” Jana Pawła II jest jednocześnie pomnikiem wdzięczności wobec wszystkich jego budowniczych – Dobroczyńców Fundacji. Za co dziękują stypendyści?

Za marzenia

Za samą możliwość ich posiadania. Przez niezamożność i pochodzenie często nie mieli nawet odwagi, by snuć marzenia. Te większe, jak podróże czy studia w dużym mieście, i te całkiem małe, jak kupno nowych butów w miejsce tych schodzonych, po starszym bracie. Fundacja dała im szansę rozwoju, odmiany życia. Dała wiarę w swoje możliwości i wzbudziła pragnienie pokonywania własnych słabości i osiągania celów dzięki uczciwej pracy.

Za drogowskazy

Nie samym chlebem żyje człowiek. Wartości, które Fundacja zaszczepia w młodych sercach, kiełkują i wydają owoce. Ci ludzie tworzą wspólnotę mocnych w wierze, świadomych chrześcijan. Fundacja kształtuje ich serca i umysły, daje rozmaite szanse, by mogli rozeznać swoje życiowe powołania.

Za przyjaciół

Szczerych, prawdziwych, takich na dobre i na złe. Fundacyjne znajomości pokonują próby czasu i odległości. W niektórych przypadkach owocują nawet… małżeństwem!

Fundacja ma realny wpływ na życie swoich podopiecznych. Nie ogranicza się do pomocy finansowej. W pewien sposób wychowuje, kreuje ścieżkę życia młodych ludzi. Każda złotówka przeznaczona na fundusz stypendialny przyczynia się do budowy tego dzieła.

Czy również pragniesz dołożyć swoją cegiełkę do „żywego pomnika” Jana Pawła II?

Nic prostszego. Podczas wypełniania zeznania podatkowego wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu KRS 0000150776. Można to zrobić także za pomocą bezpłatnego programu do wypełniania PITów. Tak niewiele może zmienić życie tak wielu!

Anna Bubel

 

Wplaty

Wykonawcą programu PIT FORMAT jest Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT – www.programy-format.pl

Zapoznaj się także ze strefą dla darczyńcy, w której możesz m.in. sprawdzić ilu stypendystów jest w Twojej okolicy – wystarczt kliknąć TUTAJ