Urodziny Jana Pawła II w Bydgoszczy

Masaże, malowanie radosnych buziek dzieci, nauka tańca belgijskiego – to wszystko i wiele innych rzeczy działo się 18 maja na Starym Rynku w Bydgoszczy! Studenci wspólnoty bydgoskiej Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” obchodzili, tak jak w zeszłym roku, uroczystość „Urodzin błogosławionego Jana Pawła II” wraz z mieszkańcami Bydgoszczy i gośćmi miasta. Hasłem tego wydarzenia było „Życie największą wartością – zadbajmy o nie wspólnie”. Głównym punktem wydarzenia była możliwość oddania krwi – podzielenie się swoją dobrocią w nadziei ratowania ludzkiego życia.

            Od godziny 9:00 coś zaczynało powstawać na Starym Rynku. Studenci w żółtych koszulkach rozkładali namiot, stoiska, przygotowywali się do przyjęcia „urodzinowych” gości. W ten dzień ciepło biło nie tylko od promieni słonecznych i gorącej temperatury – ciepło zaistniało w ludzkich sercach.

            Godzina 10:00 – start. Podjechał Ambulans z Centrum Krwiodawstwa z Bydgoszczy. Studentki wautobus żółtych koszulkach i chustach spacerowały po placu i dzieliły się z innymi cytatami słów błogosławionego Jana Pawła II, rozdawały dzieciom cukierki i baloniki. Zmęczeni, chętni relaksu bydgoszczanie udali się pod namiot, gdzie mogli skorzystać z masażu wykonywanego przez studentki fizjoterapii. Pod namiotem była również okazja wykonać pomiar ciśnienia –całe wydarzenie miało na celu pokazanie, jak ważne jest ludzkie zdrowie i życie oraz jak wielka jest ich wartość. Dla najmłodszych była specjalna atrakcja – malowanie twarzy – na policzkach dzieci pojawiały się słoneczka, motylki, kwiatki, nawet niedźwiedź czy spiderman. Można było również otrzymać swój portret karykaturalny. W międzyczasie odbywał się także konkurs plastyczny – dzieci wykonywały portret
Jana Pawła II za co otrzymały dyplom i drobny upominek. Całe wydarzenie upiększone było brzmieniem gitary i śpiewem.

O godz. 12:00 odbyła się Msza Święta w Katedrze Bydgoskiej. Eucharystię ubogaciły pieśni śpiewane przez stypendystki Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Natomiast o godz. 14:00 odbyła się nauka tańca belgijskiego, gdzie tańcem chwalono Pana Boga.

Całe wydarzenie zakończyło się odśpiewaniem Koronki do Miłosierdzia Bożego. 18 osób oddało krew do Centrum Krwiodawstwa w Bydgoszczy – osób dobrego serca było więcej, niestety nie od każdej pobranie krwi było możliwe. Było mnóstwo pomalowanych szczęśliwych twarzyczek. Wiele osób skorzystało z masażu i pomiaru ciśnienia.

 

            Dzień „Urodzin błogosławionego Jana Pawła II” promieniował wzajemnym uśmiechem, radością, śpiewem a przede wszystkim dobrocią ludzkich serc.