Myśli i Słowa Jana Pawła II

JE Kardynał Kazimierz Nycz otworzył uroczystą Galę Festiwali Myśli i Słowa Jana Pawła II

W miniony piątek, 10 maja, na deskach Europejskiego Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach odbyła się II Gala Festiwali „Myśli i Słowa Jana Pawła II”.

Podczas uroczystości zaprezentowali się młodzi wykonawcy wyróżnieni podczas IV i V Międzyszkolnego Festiwalu „Myśli i Słowa Jana Pawła II” z lat 2011 i 2012. Wystąpili między innymi chórzyści z Zespołu Szkolnego w Otrębusach, fleciści zKardynał Kazimierz Nycz Podkowy Leśnej oraz utalentowana brwinowska wokalistka Maria Olenderek. Występy uświetnił swoim akompaniamentem Łukasz Nagórka – absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Na scenie nie mogło zabraknąć także gospodarza Matecznika – Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Festiwal jest jedną z najważniejszych inicjatyw realizowanych co roku na terenie gminy Brwinów. Pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku i od tamtego czasu, w dwóch galach podsumowujących i czterech edycjach na poziomie międzyszkolnym, udział wzięło ponad 150 uczniów lokalnych gimnazjów, prezentując ponad 50 wykonań dzieł artystycznych związanych z bł. Janem Pawłem II.

Tegoroczny przegląd festiwalowy po raz pierwszy odbył się pod patronatem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – organizatora Dnia Papieskiego, na którego kanwie zrodziła się idea Festiwalu „Myśli i Słowa Jana Pawła II”. W hallu głównym Matecznika otwarto specjalne stoisko promujące bieżącą działalność i dorobek Fundacji. Szczególną radość z powodu uczestnictwa Fundacji w tym Galadoniosłym wydarzeniu wyraził osobiście Przewodniczący Rady Fundacji, JE Kard. Kazimierz Nycz.

Współorganizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury „OKej” w Brwinowie.

Biuro Prasowe FDNT