„Uruchom Dobro” wraz ze stypendystkami Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

19 kwietnia 2016 roku cztery stypendystki Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odwiedziły mieszkańców siedleckiego domu opieki społecznej – „Domu nad Stawami”.

 We wtorek stypendystki FDNT postanowiły odwiedzić mieszkańców „Domu nad Stawami”. Dwie z nich studiują pedagogikę, więc takie doświadczenie jest dla nich bardzo ważne. Cała czwórka poznała wielu ciekawych ludzi, którzy bardzo potrzebują rozmowy oraz kontaktu z drugim człowiekiem.

– „Jako młode osoby możemy podarować im swoją energię i swój czas. Oni jak nikt inny potrafią docenić obecność drugiej osoby, a przy tym również uczą nas pokory i cierpliwości. Mieszkańcy mają różne problemy, ale są też niezmiernie uzdolnieni. Poznałyśmy Panią, która ma wielki talent plastyczny. Jej obrazy są pięknymi dziełami – byłyśmy pod wrażeniem, że z niczego może powstać coś tak wspaniałego. Jedna z naszych stypendystek wypełniła już dokumenty i podjęła się regularnego odwiedzania mieszkańców domu opieki.”

 Odwiedziny w „Domu nad Stawami” nie są jedynym wolontariatem stypendystek siedleckiej wspólnoty  Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” . Dziewczyny planują również pomoc dzieciom w odrabianiu lekcji oraz organizowanie im czasu wolnego.

Jak mówi Szefowa studenckiej wspólnoty siedleckiej Fundacji „Dzieło nowego Tysiąclecia” :
-„Chętnie biorę udział w akcjach charytatywnych i robię to dość regularnie, ale zaczęłam poświęcać swój czas na wolontariat indywidualny- darmowe korepetycje dla osób z ubogich rodzin -to wymaga ode mnie większego poświęcenia i pracy nad sobą. Nie jest to łatwe zadanie, ale uczy mnie cierpliwości, lepszej organizacji czasu i przypomnienia sobie lat gimnazjum. Pomagam w chwili obecnej dwóm uczniom, bardzo chętnie się z nimi spotykam i cieszę się, gdy widzę rezultaty mojej pracy. Razem uczymy się systematyczności i stawiamy sobie małe wyzwania.”

Stypendystki Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”  zachęcają  każdą osobę, która dysponuje odrobiną wolnego czasu i może poświęcić ją innym, do zaangażowania się w wolontariat w „Domu nad Stawami” oraz w innych miejscach. Dla Ciebie to tylko kilka godzin, a dla potrzebujących kontaktu jest to coś bardzo ważnego.

 

Weronika Wawer
Rzecznik prasowy studenckiej wspólnoty siedleckiej
Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”