W dziękczynieniu Opatrzności Bożej

Namiot informacyjny, Biuro Prasowe, czy Panteon Wielkich Polaków- to tylko niektóre z obszarów, w jakie zaangażowani byli stypendyści z warszawskiej wspólnoty przy okazji obchodzonego 2 czerwca  VI  Święta Dziękczynienia.  W tym roku było to wydarzenie szczególne, gdyż rozpoczęło się ono procesją z relikwiami Świętego Andrzeja Boboli, które wyruszyły z Placu Piłsudskiego i ulicami Warszawy powędrowały do Świątyni Opatrzności Bożej. Głównym punktem uroczystości była Msza Święta Dziękczynna pod przewodnictwem Ks. Kazimierza Kardynała Nycza z uroczystym Aktem Zawierzenia i Dziękczynienia.  Na Polach Wilanowskich, wśród tłumów ludzi uczestniczących w tym niezwykłym wydarzeniu obecni byli również stypendyści Fundacji, którzy już nie pierwszy raz ochoczo zaangażowali się zarówno w przygotowanie, jak i w obchody tego święta.

Branie udziału w tak wyjątkowym wydarzeniu jest dla nas przede wszystkim formą wdzięczności za Dar Wiary oraz łaski, jakie dostajemy od Boga każdego dnia, chociażby poprzez możliwość bycia członkiem wspólnoty fundacyjnej.  Poza tym jest to  szansa  spotkania wielu interesujących ludzi, nabywania  umiejętności i zdobywania nieocenionego doświadczenia, które oprócz  teoretycznej wiedzy jest bardzo  dużą wartością.  

-Angażując się jako wolontariusze, chcemy pokazać, że młodym ludziom zależy na szerzeniu wiary i postawy wdzięczności  –  mówiła stypendystka, wolontariuszka Centrum Opatrzności Bożej. Formy zaangażowania stypendystów były dość różnorodne- od  witania ważnych osobistości z kraju, poprzez  kontakt z mediami w Biurze Prasowym,  bycie przewodnikiem i oprowadzanie zgromadzonych po Panteonie Wielkich Polaków, czy  też udzielanie informacji w rozstawionych na terenie Centrum Namiotach Informacyjnych.

Po Mszy Świętej rozpoczęła się część artystyczna, w czasie której miały miejsce występy wielu znanych artystów, m.in. Majki Jeżowskiej, Krzysztofa Krawczyka, Czerwonych Gitar, czy zespołu Zakopower.  Całe obchody VI Dnia Dziękczynienia uwieńczone były modlitwą  o godzinie 21.37 do Patrona naszej fundacji, błogosławionego Jana Pawła II, oraz odśpiewaniem Barki w oprawie iluminacji Świątyni Opatrzności Bożej.