W szkole modlitwy św. Jana Pawła II

50 osób, 3 dni, 6 konferencji i -5 stopni Celsjusza. W Bardzie Śląskim stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia.

Rekolekcje adwentowe wrocławskiej wspólnoty Fundacji trwały od 14 do 16 grudnia. Wzięło w nich udział pięćdziesięcioro studentów. W tym roku stypendyści spędzili weekend w klasztorze sióstr Urszulanek pw. św. Anieli w Bardzie Śląskim.

Ćwiczeniom duchowym dotyczącym modlitwy przewodniczyli ksiądz Łukasz Nycz – koordynator ds. formacji stypendystów oraz siostra Tomira Brzezińska MSF. W planie wydarzenia poza konferencjami, Mszą Św., adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią był też czas na integrację. Studenci tańczyli, śpiewali oraz poznawali się między sobą.

W ubiegły weekend po raz pierwszy przeżywaliśmy wyjazdowe rekolekcje – z okazji Adwentu. Dlaczego zdecydowaliśmy się na wyjazd? Aby odpocząć od zgiełku miasta i dobrze przeżyć czas otwarcia się na Pana Boga. Ten czas pomógł nam w modlitwie, ale i nawiązywaniu relacji we wspólnocie, która nie miała dotąd okazji, by spędzić ze sobą trzy dni. To były jedne z lepszych dni, które na pewno zapamiętamy i do których będziemy wracać myślami.

– mówi Damian Pielak, szef wspólnoty wrocławskiej.

Skąd pomysł na zaproszenie do współprowadzenie rekolekcji siostry Tomiry?

Dwie motywacje. Pierwsza teologiczno-biblijna – Pan Jezus posyłał po dwóch. Praktycznie chodzi o pomoc w prowadzeniu rekolekcji, stworzenie przestrzeni rozmowy dla stypendystów, a zwłaszcza stypendystek. W końcu pomoc w rozeznaniu powołania.

– mówi ks. Łukasz Nycz.