„Wiecznie Młodzi” – czyli warsztaty dla seniorów

Stypendyści z Warszawskiej Wspólnoty Akademickiej w sobotę 22 kwietnia spotkali się z seniorami z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie w ramach projektu „Wiecznie Młodzi”. Warsztaty mają służyć współpracy z osobami starszymi dla podniesienia ich jakości życia.

Seniorzy, którzy przybyli do salki parafialnej byli zachwyceni tym, że młodzi ludzie chcą z nimi przebywać i aktywnie spędzać czas. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć film „Cyrk motyli” i wziąć udział w ciekawej, zażartej dyskusji. Nie zabrakło również poczęstunku w postaci ciast upieczonych przez naszych stypendystów.

Na uwagę zasługują te wszystkie inicjatywy społeczne, dzięki którym ludzie starzy mogą nie tylko dbać o swoja kondycję fizyczną i intelektualną, ale rozwijać relacje z innymi oraz także stawać się przydatni, oddając innym swój czas, umiejętności i doświadczenie. Pozwala to zachować i pogłębić wartość życia.
~ św. Jan Paweł II

Integracja, pozbycie się samotności, poprawienie jakości życia – to tylko jedne z licznych celów projektu „Wiecznie Młodzi”. Nasi stypendyści pragną uczulać starsze osoby na niebezpieczne sytuacje, np. naciąganie, kradzieże, oszustwa, ale przede wszystkim odnaleźć seniorów schorowanych i potrzebujących opieki. Dzięki temu wolontariusze udadzą się do nich, aby pomóc w codziennych czynnościach lub po prostu porozmawiać i okazać wsparcie.

Spotkania „Wiecznie Młodzi” będą odbywały się raz w miesiącu w różnych parafiach w Warszawie. Stypendyści zachęcają wszystkich, którzy mają chęć pomagać osobom starszym i czynić dobro do przyłączenia się do tego projektu.