Ciasteczkowy kiermasz w Poznaniu

Bardzo ważną datą dla wspólnoty poznańskiej  Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia był 23. kwietnia. Dlaczego? Stypendyści są zaprzyjaźnieni z księżmi z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W niedzielę następującą po Wielkiej Nocy włączają się w odpust na terenie parafii.

Wspólnota w tym roku po raz pierwszy zaangażowała się w organizację kiermaszu ciast. Dochód z tego wydarzenia został przeznaczony na fundusz stypendialny. Studenci upiekli kilkanaście ciast i łakoci. Muffinki, pączki i rogaliki cieszyły się sporym powodzeniem. Przedstawiciele fundacji wręczali także ulotki i gadżety fundacyjne.

„Bardzo nas cieszy, że ludzie chętnie podchodzili i rozmawiali z nami, dowiadywali się szczegółów dotyczących naszej organizacji, a dzieci ubrudzone cukrem pudrem odchodziły z szerokim uśmiechem.”- tłumaczyła przedstawicielka Wspólnoty poznańskiej.

Całe przedsięwzięcie trwało od godziny 8:30 aż do zakończenia sumy odpustowej, czyli godziny 17:00

To spotkanie było okazją do integracji i promocji Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”- mówił Mateusz Dziurlikowski, członek grupy poznańskiej.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wzniesione w 1984 roku znajduje się na Osiedlu Jana III Sobieskiego na Piątkowie. Od prawie trzydziestu lat funkcjonuje tu Duszpasterstwo Akademickie MORASKO, a od 2004 roku wierni mogą oglądać kopię Całunu Turyńskiego.