VI Edycja Gry Miejskiej: „Św. Jan Paweł II – naszym...

Już od kilku tygodni trwają przygotowania do jednego z najważniejszych wydarzeń w aglomeracji śląskiej, upamiętniających rocznicę narodzin św. Jana Pawła II. Mowa oczywiście o Grze Miejskiej organizowanej już od wielu lat przez stypendystów ze wspólnoty katowickiej. VI edycja gry miejskiej odbędzie się już 20 maja 2017 roku.

Po raz pierwszy Grę Miejską pod hasłem: „Św. Jan Paweł II – naszym Przewodnikiem” zorganizowano w 2011 r. Pomysłodawczynią tego wydarzenia była Magdalena Honysz- wówczas stypendystka Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a obecnie absolwentka programu stypendialnego. Od początku współorganizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach.

Wydarzenie jest organizowane na terenie miasta Katowice rokrocznie, dla upamiętnienia kolejnych rocznic urodzin wielkiego papieża Polaka – dziś już świętego – Jana Pawła II. Ma na celu promowanie nauczania i wartości, którym całe swe życie służył św. Jan Paweł II – pokory, zaufania Opatrzności Bożej, zawierzenia życia Maryi, wolności, miłości Ojczyzny.

W początkowych edycjach było organizowane na terenach zielonych miasta – w Parku Kościuszki czy na lotnisku „Muchowiec”, jednakże V edycja stanowiła przełom – po raz pierwszy Gra Miejska odbyła się w centrum Katowic. Poszczególne trasy, dostosowane do wieku i możliwości uczestników, prowadziły do charakterystycznych punktów na mapie miasta, m.in. Rynek, Teatr Śląski, Spodek, Międzynarodowe Centrum Kongresowe czy Biblioteka Śląska. Inicjatywa ta jest skierowana zarówno do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, a także szkół średnich, dla których stypendyści przygotowują zadania na każdą z tras, odpowiednio do kategorii wiekowej uczestników. Gra z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku szacuje się, że liczba uczestników wraz z opiekunami osiągnie liczbę 500 osób. Oprócz tego stypendystów wesprze około 100 wolontariuszy.

Edycja będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na spodziewane rekordowe zainteresowanie. W tym roku stypendyści katowickiej wspólnoty połączą swoje siły z organizatorami kolejnej już edycji projektu „Mariacka Bless Night”- wydarzenia słynącego z dużej dawki muzyki chrześcijańskiej, gier i zabaw dla młodzieży. Jego najważniejszy punkt stanowi nocne czuwanie w kościele Mariackim w Katowicach.

20. maja będzie zatem obfitował na Śląsku w niebywałe atrakcje. Z pewnością nie zabraknie nutki rywalizacji, dużych dawek wysiłku intelektualnego i fizycznego, a także uczty artystycznej i duchowej. Już dzisiaj zapraszamy do Katowic nie tylko osoby zainteresowane uczestnictwem w tym niesamowitym przedsięwzięciu, lecz również osoby chętne do zaangażowania się w wolontariat. Stypendyści ze wspólnoty katowickiej dołożą wszelkich starań, aby dostarczyć uczestnikom i wolontariuszom wspomnień na długi czas.

Do zobaczenia w Katowicach!

Link do wydarzenia na facebook’u: http://bit.ly/2oXgwRP

Rejestracja wolontariuszy: http://bit.ly/2ousWF5