Wieczór poezji Jana Pawła II w Białymstoku – zapraszamy!

Wielkimi krokami zbliża się Kanonizacja bł. Jana Pawła II. Już 27 kwietnia nasz Rodak zostanie ogłoszony Świętym – wspólnie odliczamy dni i przygotowujemy się do tego ważnego wydarzenia. My jako stypendyści i „Żywy Pomnik” papieża pragniemy przygotować Polskę i Polaków na przyjęcie tego wyjątkowego daru świętości. W każdej Wspólnocie podejmowane są przeróżne inicjatywy. Co takiego dzieje się w Białymstoku?

Nasze duchowe przygotowania rozpoczęła Droga Krzyżowa z myślą i słowem bł. Jana Pawła II. Czytane przez nas rozważania, miały zmusić zarówno stypendystów jak i zgromadzonych wiernych do głębszej refleksji nad zbliżającymi się wydarzeniami. W najbliższym czasie czeka nas również czuwanie z okazji rocznicy śmierci papieża, a także w wigilię kanonizacji będziemy czuwać i jednoczyć się w modlitwie.

Jednak największym naszym przedsięwzięciem jest „Wieczór poezji Jana Pawła II”, który organizujemy już 10 kwietnia razem z Duszpasterstwem Akademickim i Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Swoją obecnością zaszczyci nas ks. Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki oraz Rektorzy i Prorektorzy Uczelni Białostockich. W programie wieczoru przewidziany jest występ Pani Anny Wolfinger – solistki Opery i Filharmonii Podlaskiej, a także występy studentów Akademii Teatralnej w Białymstoku, tria fortepianowego studentów Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Białymstoku. Mamy nadzieję, iż to kulturalne wydarzenie będzie nie tylko miło spędzonym czasem, ale wzbudzi w nas refleksję i pozwoli zatrzymać się na chwilę nad słowem i myślą naszego Rodaka, będzie naszym hołdem i wyrazem pamięci, a także przygotuje nas duchowo do dnia kanonizacji.

 

 

Kinga Binaś,

wspólnota białostocka