Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu!

Otrzymałam wiele od Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia’’, wydaje mi się, że nie da się tego nawet policzyć i podsumować. To cały czas trwa i rośnie. Fundacja między innymi  dała mi przyjaciół, przynależność do Rodziny Fundacyjnej, możliwość rozwoju, a dodatkowo cały czas pokazuje mi wzory do naśladowania.

To wciąż nie wszystko, bo właśnie dzięki Fundacji mogłam pojechać do Rzymu. Dzień przed kanonizacją Jana Pawła II zostało zorganizowane przez Polaków czuwanie, zgromadziliśmy się na  placu Piazza Navona i wielbiliśmy Boga tańcem i śpiewem. Wszyscy byliśmy razem, starsi i młodsi, byliśmy zjednoczeni i szczęśliwi. Jeszcze większą radość przyniósł następny dzień, kanonizacja naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II. Oklaski, radość i łzy wzruszenia nie miały końca. W poniedziałek odbyła się Msza Św. dziękczynna za dar życia i kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII, na Placu Św. Piotra była ogromna rzesza Polaków. Mieliśmy świadomość, że uczestniczymy w czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym. Na środowej audiencji z Papieżem Franciszkiem wręczyliśmy Kanonizacyjną Księgę, która zawiera blisko 70 tys. podziękowań, próśb i postanowień Polaków skierowanych do świętego Jana Pawła II. Kanonizacyjny Lampion Miłosierdzia złożony został w Kościele Św. Stanisława. Przy grobie świętego modliliśmy się o błogosławieństwo dla Dobroczyńców Fundacji, powierzając ich troski naszemu Świętemu.

Mieliśmy również możliwość zwiedzenia historycznego miasta. Rzym o każdej porze tętni życiem, to miasto nigdy nie zasypia. Zachwycił mnie monumentalnymi zabytkami, wąskimi uliczkami, muzyką i kuchnią.

Gdyby nie Fundacja prawdopodobnie nigdy bym nie mogła tego przeżyć, jestem Panu Bogu bardzo wdzięczna za dar bycia stypendystką i nie wiem czy kiedykolwiek zdołam się odwdzięczyć Fundacji za wszystko co mi dała.

Joanna Soboń

wspólnota krakowska