Wypłyń na głębię – Otwarty Memoriał Pływacki w Szczecinie

„Wypłyń na głębię” pod takim hasłem 2 kwietnia 2014 r. o godzinie 21:37 w 9 rocznicę śmierci Papieża – Polaka odbył się w Szczecinie III Otwarty  Memoriał Pływacki ku czci Błogosławionego Jana Pawła organizowany przez Olimpiady Specjalne Zachodniopomorskie, Fundację Szczecińską oraz UKS Iskierka. Wydarzenie to cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Szczecina.

W sztafecie mógł wziąć udział każdy, kto tylko chciał uczcić pamięć o Wielkim Polaku jakim był Jan Paweł II. Wśród uczestników były osoby nie tylko w różnym wieku, ale także uczniowie szkół specjalnych i niepełnosprawni.  W przedsięwzięciu, które rozpoczęło się modlitwą wzięli udział również stypendyści ze szczecińskiej wspólnoty FDNT. Okazali się nie tylko dzielnymi i pełnymi zapału do pomocy wolontariuszami ale również wspaniałymi pływakami. Co prawda do Phelpsa im trochę zabrakło, ale jak wiadomo „trening czyni mistrza”. Dodatkową motywacją była możliwość pływania na jednym torze z osobami cieszącymi się ogromną sławą. Mianowicie w przepłynięciu 9665 długości basenu, odpowiadającymi ilości dni pontyfikatu Jana Pawła II  pomagał Maciej Czaczyk – laureat II edycji „Must Be the Music. Tylko muzyka”, który obecnie jest klerykiem w Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. Niezliczoną ilość basenów pokonał również polski piłkarz Olgierd Moskalewicz, który nie tylko w Arce, ale i w Pogoni grał z numerem 78 ze względu na rok wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża.

Na każdego z uczestników czekała woda, słodki poczęstunek a także pamiątkowe dyplomy i książki opisujące miasta, które papież odwiedził podczas swojego pontyfikatu.

Natalia Zielonka