Rekolekcje wspólnoty łódzkiej

W blasku Iskry Miłosierdzia wśród zapachu kwitnących magnolii i wiśni 6 kwietnia odbyły się rekolekcje łódzkiej wspólnoty stypendystów. Spotkanie przygotował nasz opiekun, Ks. Michał Pietrasik.

Skupienie rozpoczęliśmy od zaśpiewania Koronki do Bożego Miłosierdzia. Następnie pochyliliśmy się nad lekturą Ewangelii mówiącej o wskrzeszeniu Łazarza. Spojrzeliśmy na nią od strony ukazanej przyjaźni, która łączyła Jezusa i Łazarza. Stanowiło to punkt wyjścia, by zastanowić się nad tym, jak wyglądają relacje międzyludzkie w codziennym życiu; kto jest naszym prawdziwym przyjacielem, na którego możemy liczyć w najtrudniejszych chwilach życia. Te rozważania doprowadziły nas do wniosku, że należy otworzyć się na drugiego człowieka i szukać z nim jak najbliższych relacji. W nich bowiem przejawia się przyjaźń do samego Boga.

Najważniejszym momentem naszego spotkania był czas spowiedzi i możliwość pojednania z Bogiem. Podczas każdego skupienia Ks. Michał, nasz duchowy przewodnik zwraca uwagę, aby z czystym sercem trwać w nieustannym dialogu z Bogiem. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu każdy mógł podziękować Panu Bogu za wszelkie zsyłane przez Niego łaski, powierzyć swoje troski i zmartwienie. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie gorzkich żali. Nasze spotkania zakończyła wieczorna Msza Św., której oprawę przygotowaliśmy samodzielnie.

Ta wspólnie spędzona niedziela stanowi dla nas ważny etap w duchowych przygotowaniach do nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz kanonizacji Papieża Polaka. Każdego dnia jednoczymy się ze wszystkimi Stypendystami w modlitwie i ufamy, że nadchodzący czas Wielkiego Tygodnia pozwoli nam w pełni radować się tajemnicą Zmartwychwstania Chrystusa.

 

Karolina Fijałkowska

wspólnota łódzka