XIX Dzień Papieski we Wrocławiu

Wspólnota wrocławska Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z okazji XIX Dnia Papieskiego przygotowała różnorodne atrakcje. Umożliwiły one mieszkańcom miasta poznanie stypendystów oraz dobrowolne wsparcie ich działalności.

Stypendyści wzięli udział w Mszach św. 6 i 13 października w różnych dzielnicach Wrocławia, m.in. w parafii św. Rodziny, Najświętszego Serca Pana Jezusa, NMP Bolesnej. Ta tzw. „akcja-prezentacja” obejmowała przede wszystkim aktywne uczestnictwo w Mszach św. poprzez włączenie się w Liturgię Słowa oraz wygłoszenie świadectwa. Stypendyści prezentowali się również za granicami Wrocławia-  20 października podobnie jak wcześniej– czytali, śpiewali i dzielili się swoimi historiami podczas Eucharystii tym razem w miejscowościach Miękinia, Oława i Gajków.

Wesprzeć stypendystów można było podczas zbiórki publicznej w piątek, sobotę i niedziele (11, 12 i 13 października) przeprowadzonej w całym mieście. Obchody Dnia Papieskiego miały swoje centrum w Parafii św. Rodziny we Wrocławiu. Rozpoczęła je Msza św. dla dzieci o godzinie 10.30. Po niej stypendyści zaprosili Wrocławian na Miasteczko Rodzinne, w ramach którego przygotowano m.in. zabawy dla dzieci, warsztaty plastyczne, wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, kiermasz ciast oraz akcję prewencyjną policji „Oznaczmy nasze rowery”. O godzinie 16:00 odbyła się uroczysta Msza św., po której stypendyści poprowadzili modlitwę różańcową.

Ostatnią atrakcją XIX Dnia Papieskiego we Wrocławiu, będzie spektakl wystawiony 16 listopada. Będzie to inscenizacja sztuki napisanej przez św. Jana Pawła II pt. „Przed sklepem jubilera” w wykonaniu stypendystów z wrocławskiej wspólnoty. Odbędzie się ona w parafii św. Rodziny (ul. Monte Cassino, budynek obok kościoła, sala 23). Po spektaklu zaplanowano kiermasz. Znajdzie się na nim m.in. książka „Niedziela- Dzień Pański w życiu chrześcijanina”. Autorami pozycji są duszpasterz wspólnoty – ks. Bartosz Mitkiewicz oraz stypendyści. Na kiermaszu znajdzie się również przygotowana w całości przez stypendystów płyta z modlitwami (m.in. różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia, litania do św. Jana Pawła II, modlitwa do św. Jana Pawła II w intencji młodzieży). Zaplanowany jest również poczęstunek – ciepła herbata i ciasto. Wejście na wydarzenie będzie darmowe, a widzowie dostaną pamiątkowe bilety.

Aleksandra Nawała

GALERIA ZDJĘĆ